KARAVANCILARIN UĞRAK NOKTASI GÜMÜŞSU ŞELALESİ

Yazar : Tarih : Okunma : 263 views Yorum Yap

Doğal güzelliği ile adından bahsettiren Gümüşsu( Homa) Şelalesi pandemi sürecinde karavan tutkunlarının uğrak noktası oldu. Karavanlarıyla bölgede konaklayan vatandaşlar, corona virüsünden uzakta tatil yapmanın keyfini sürüyor.

Çivril doğa turizminin merkezi olan Gümüşsu Şelalesi el değmemiş yeşil doğası ve temiz havasıyla ziyaretçileri hayran bırakıyor.

Karavanlarıyla Afyonkarahisar’dan yola çıkan öğretmen Mevlüt Başer ve eşi bölgeyi keşfetmenin mutluluğunu yaşıyor.

“BÖLGEYİ KEŞFEDİYORUZ”

Eşiyle birlikte gezmeyi sevdiklerini dile getiren Mevlüt Başer; “Karavanımızda eşimle birlikte bölgeyi keşfediyoruz. Nereleri gezebiliriz diye araştırmaya yaparken haritalardan Gümüşsu Şelalesi’ni gördüm. İlk önce bir rota belirledik ve Akdağ Kocayayla’dan başladık. Karavanımızda Kocayayla’da2 gece kaldık. Daha sonra Işıklı Gölü’ne indik. Sonra Gümüşsu Şelalesine geldik. Buradan sonraki durağımız ise Ulubey Kanyonu’dur ”dedi.

“BU HAVAYI SOLUMADAN BURAYI ANLAYAMAZSINIZ”

Gümüşsu Şelalesini görünce hayran kaldıklarını söyleyen Başer; “Şelale doğal güzelliği ile insanları kendisine hayran bırakıyor. Ama kuraklıktan dolayı suyun debisi azalmış. Alan çok güzel ve doğaseverleri kendine çekiyor. Pandeminin bitmesiyle yapılan tesisler açılırsa şahane bir yer olacak diye ümit ediyorum. Diğer karavancı arkadaşlara da bu şelaleyi mutlaka görmelerini tavsiye ederim. Ana yol üzerine yakın ve Dinar’a 30 KM kadar uzaklıkta. Herkesi buraya gelip görmesi ve bu havayı solumalarını gerek. Ne kadar anlatsam da burada olmadan anlayamazlar. Çok güzel ve nadir yerlerden birisi. Türkiye’de böyle yerleri bulmak artık kolay değil ”diye konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=