ÖLMEK İSTEMİYORUZ DEDİLER YOL İSTEDİLER

Yazar : Tarih : Okunma : 1.070 views Yorum Yap

Çivril’in Yassıhüyük Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar tarlalarına gidebilmek için kavşak istiyor.

Yol kenarında ölmek istemiyoruz, sesimizi duyan yok mu? Pankartlarıyla yetkililere seslenen vatandaşlar, mağdur olduklarını dile getirdi.

2019 yılında tamamlanan Denizli Uşak yolunun tarlalarına ulaşımı engellediğini iddia eden Yassıhüyüklüler köyün karşısında bulunan tarlalarına gidebilmek için yolda düzenleme istiyor.

“İLERİDEKİ KAVŞAK YAKIT VE ZAMAN KAYBINA NEDEN OLUYOR”

Çivril Yassıhüyük Mahallesi’nde yaşayanlar Denizli Uşak karayolun tarlalarına ulaşmalarında büyük engel oluşturduğunu belirterek yetkililerden destek istedi.  Köye bir kilometre uzaklıkta bir tarlaya ulaşmak için en az 10 kilometre gitmeleri gerektiğini söyleyen köylüler; “Köyün karşısındaki tarlamıza gitmek için 5 kilometre ilerideki kavşağa gidiyoruz ve 5 kilometre de geri geliyoruz. 10 kilometre yapıyor. Günde üç kere tarlaya gitsek hem zaman hem yakıt kaybı oluyor” dedi.

 

BAKANIN KONVOYUNU DURDURDULAR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Çivril ziyareti sırasında konvoyunun önünü keserek isteklerini anlattıklarını belirten vatandaşlar; “Defalarca belediyeye gittik, karayollarına dilekçe yazdık son olarak bakan Çivril’e geldiğinde aracını durdurup derdimizi anlattık. Bu soruna bir çözüm istiyoruz. Yol yapılırken söyledik karşıya geçmek için bize bir geçit yapın diye tamam dediler yol bitince herkes ortadan kayboldu. Burası tarım bölgesi hayvancılık ve çiftçilik yapıyoruz, sürülerimizi köyün merasına ana yoldan geçirmek zorunda kalıyoruz hem hayvanların hem de trafikte seyredenlerin canını riske atmak zorunda kalıyoruz. Yeni yol değil sadece karşıya geçmek için geçit istiyoruz” diye konuştu

DİLEKÇELERE OLUMSUZ YANIT GELDİ

Yolun durumu ile ilgili olarak Karayollarına defalarca dilekçe verdiklerini belirten muhtar Sadık Şahan;  Durumumuz ve taleplerimizi anlatan onlarca dilekçe verdik. Defalarca mühendisler geldi incelediler tamam dediler. Buraya geçit lazım dediler. Giden kayboluyor. Verdiğimiz dilekçelere hep olumsuz yanıt geliyor. Aşağıdaki kavşak ters geliyor. Alt geçit veya kavşak istiyoruz. Köyümüzde bin tane büyükbaş 500 tane küçükbaş hayvan var. Meraya devlet gübre veriyor biz sürülerimizi geçiremiyoruz. Biz yeni yol ya da asfalt istemiyoruz. İleriye alt geçit yaptılar karşıya geçiş yok. Biz şimdi ne yapalım. Bu sorunumuza çözüm bulunmasını talep ediyoruz. Yoldan karşıya güvenli geçebilecek bir nokta istiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=