PANDEMİ DE SOSYAL MESAFESİZ ETKİNLİĞE TEPKİ YAĞDI!

Yazar : Tarih : Okunma : 178 views Yorum Yap

Gençlik Haftası ve Hareketlilik Haftası kapsamında Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ile Çivril Belediyesinin birlikte gerçekleştirmiş olduğu etkinlik tepkilere neden oldu.

Korona virüsle mücadele kapsamında toplu etkinliklerin yapılması koronaya davet çıkarıyor. Etkinlik sonunda çekilen görüntüler görenleri hayrete düşürdü.

Vatandaşlar Çivril’de bu tür etkinliklerin yapılmasının güzel olduğunu ancak pandemide normalleşmeye geçilmeden yapılmasını eleştirdi.

“AMAÇ ÇİVRİL’İ TANITMAKSA HEPİMİZ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ”

Çivril’de vaka sayılarının açıklanmadığı ve Çivril Belediye Başkanının 3 kez karantinaya alındığını hatırlatan vatandaşlar; “ Pandemi de bu tür etkinliklerin yapılması ne kadar doğru. Peki, bu gençlerin hepsi AK Parti’li yoksa parti gözetmeksizin mi getirildi. Amaç Çivril’i tanıtmaksa hepimizi elimizi taşın altına koymaya hazırız. Ama doğru zamanda yapılması gerekiyor. Fakat daha normalleşmeye geçilmemiş, aşılamalar deseniz zaten yok denecek kadar az. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Burada ancak koronaya davet çıkarmışlar ”dedi.

“BU KADAR SORUMSUZ VE VURDUMDUYMAZLIK OLMAZ”

Sosyal mesafenin olmadığına dikkat çeken Çivril halkı; “Madem bir etkinlik ve piknik düzenlendi. Sosyal mesafeli olsa daha iyi olmaz mıydı? Herkes korona yokmuş gibi iç içe. Dağ da olsa taş da olsa bir kişi de virüs çıkarsa ve temaslı olup başkalarına bulaştırırsa bunun vebali kimin? Çivril’de pandemi de toplu etkinlikler normalde yapılmıyor. Galiba belediye hükümet yanlısı olduğu için bu tür etkinliklere izin veriliyor. Aynı kongrelerin yapıldığı gibi. Bu kadar sorumsuz ve vurdumduymazlık olmaz” diye konuştu.

“EKİNLİK GÜZEL ONA LAFIMIZ YOK AMA ZAMAN VE PLANLAMA YANLIŞ”

Seçim zamanında verdiği sözlerini yerine getirmekle uğraşması gerekirken pandemide de piknik etkinliği düzenliyor. Tabi Çivril’i ve vatandaşlarını düşünen bir başkan olsaydı bunları yapmazdı. Etkinlik güzel ona lafımız yok ama yanlış planlama. Zaten ne zaman bir planı doğru yapıp uyguladılar. Verdiği vaatler kitapçık halinde tuttuğu sözler bir elin 10 parmağını geçmeyecek.  Biraz Çivril için çalışsa iyi olacak. 2 yıl Çivril için büyük kayıp. 60 bin nüfuslu Çivril Tavas kadar olamadı. Hep diğer belediyeleri taklit edeceğimize birazda kendimiz fikir üretip diğer belediyelerin bizi örnek almasını sağlasak. Ama nerde o yönetim. Böyle giderse Çivril borç batağında saplanıp kalacak ”şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=