50 YILDIR ENGELLİ KIZINA GÖZÜ GİBİ BAKIYOR

Yazar : Tarih : Okunma : 541 views Yorum Yap

Çivril’de fedakar anne Teslime Özdemir, engelli kızına 50 yıldır özenle bakıyor.

Çivril’in Karahacılı Mahallesi’nde yaşayan 80 yaşındaki Teslime Özdemir, hayatını 5 çocuğunun en büyüğü olan Menekşe Özdemir’e adadı.

“AKRABA EVLİLİĞİNDEN KIZIM BU ŞEKİLDE OLDU”

Bıkmadan, usanmadan 50 yıldır kızına baktığını söyleyen Teslime Özdemir; “Kızımın ilkokuldan diploması var. Küçüklüğünden beri toplum içine girmez, arkadaşlarıyla oynamazdı. Ben hasta olduğunu bilemedim. Okuldan çıktıktan sonra hastalığı artınca doktora götürdük doktor akraba evliliğinden dolayı olduğunu söyledi. Ben yaşadığım sürece yavruma bakarım. Allah kızımı kimsenin eline koymasın. Kızıma bakarken yaşlılığımdan dolayı biraz zorlanıyorum ama Allah’tan gelen her şey bana güzeldir. Ben Allah’ımdan razıyım. Allah’ıma hamd ve senalar olsun. Kızım benim ciğerimdir, nasıl bakmayayım? 50 sene az bir süre değil” şeklinde konuştu.

“ALLAH’IN BANA VERDİĞİ EN GÜZEL HEDİYE MENEKŞE’M”

Ömrü yettiğince kızını başucundan ayırmayacağını söyleyen Özdemir; “Kızımın elleri titriyor, yürümekte zorlanıyor. Onun yemeğini yaparım, çayını koyarım. Konuşmasında ve hafızasında problem yok. Allah’ın bana verdiği en güzel hediye Menekşe’m ”dedi.

 

“ALLAH BENİ ANNEMDEN BAŞKA KİMSEYE MUHTAÇ ETMESİN”

15 yaşlarında halı dokuduğunu söyleyen Menekşe Özdemir; “ Ben okuldan çıktıktan sonra halı da dokudum. Her şeyi yapardım ama yürümekte zorlanıyorum biraz ellerim tutmuyor. Annem benim elim ayağım, gözüm kulağım her şeyim. Allah beni annemden başka kimseye muhtaç etmesin. Fedakar baş tacı annem”diye konuştu.

“BU GÜNLERİMİZE DE ŞÜKÜRLER OLSUN”

Kerpiç evde kalan ve yaşlılık aylığı ile geçimlerini sağlayan Özdemir ailesi; “Allah devletimize zeval vermesin. 5 yıldır yaşlılık aylığı alıyoruz. Jandarma evimize kadar getiriyor. Bu günlerimize de şükürler olsun. Allah yataklara düşürüp kapılara baktırmasın. Birinci gün yatak ikinci gün toprak eylesin ”dedi.

 

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=