KATI ATIK PROJESİ HAYAL Mİ OLDU?

Yazar : Tarih : Okunma : 340 views Yorum Yap

Covid-19 pandemisi ile mücadelede hijyen konusunda her zamankinden daha fazla dikkatli olunması gerekirken Çıtak- Tokça ana arter yolu üzerindeki görüntüler görenleri şok ediyor.

Vatandaşlar, Çıtak-Tokça ana arter yol zerinden çöplerin doğaya ve insanlara zarar verdiğini ve Çivril’e yapılması planlanan Katı Atık Projesinin hayata geçmesini istiyor.

 “BU DUYARSIZLIK NE ZAMAN SON BULACAK”

Çivril Katı Atık Projesinin bir an önce hayata geçerse burada çöp yığını olmayacağını söyleyen vatandaşlar; “Ana arter yolu üzerine de çöpler taşmış durumda. Sadece insan sağlığı için değil, doğanın ve hayvanların sağlığını da düşünmek gerekiyor. Ne yazık ki pandeminin ilk zamanlarında değiliz. Artık her gün değişiklik gösteren mutasyonlu virüs ile karşı karşıyayız. Bu zamanda bu kadar pisliğin olması elbette ki virüsün yayılmasını artırmaz mı? Bu duyarsızlık ne zaman son bulacak. Çivril’in sağlığı ne zaman düşünülecek ”diye tepki gösterdi.

“ÇİVRİL’DE TEMİZ DOĞADA YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Yıllardır çöplerin bu ana arter yolu üzerinde olduğunu söyleyen vatandaşlar; “Çıtak, Tokça Mahallesi ana arter yoluna taşan çöpler kötü görüntüye neden olmaya devam ediyor. Çevrede ekili dikili alanlarda zarar görüyor. Biz ektiğimiz üründen kar elde edemezsek ne yapacağız. Bizim verdiğimiz vergiler nereye gidiyor. Vatandaş çöplüğün pisliğini, kötü kokusunu çekmek zorunda mı? Burada yer alan çöpler dünlük bugünlük değil, yıllardır böyle. Bizler vatandaşlar olarak Çivril’de temiz doğada, temiz şekilde yaşamak istiyoruz. Çivril’in diğer ilçelerden farkı ne ki pislik içinde yaşıyoruz. Buradan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’a seslenmek istiyoruz. Artık biz çöplerin katı atık bertaraf tesisinde olmalı. Ne doğa ne de insanlar bu görüntüyü hak etmiyor. Bizim sağlığımız hiçe sayıldı. Bir insanın canı bu kadar değersiz olamaz ”şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=