SÖZLEŞME İMZALANMAYAN İŞÇİLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALACAK MI?

Yazar : Tarih : Okunma : 629 views Yorum Yap

İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Koray Eren, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Koray Eren, işçilerin her zaman yanında olunması ve haklarının gözetilmesi gerektiğini söyleyerek;”1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye’de ilk kez 1923’te resmî olarak kutlanmıştır. 2008 Nisan’ında, “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kutlanması kabul edilmiştir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen 5892[1] sayılı yasanın, 27 Nisan 2009’da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile, 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir “dedi.

SÖZLEŞME İMZALAYANLAR İKRAMİYE ALIYOR

İşçi ayrımı yapılmaması ve herkesin eşit olması gerektiğini söyleyen Eren; Haksızlıklara mücadele gününde belediyemizde imzalanmamış sözleşmenin işçilerimizin hakları verilerek hayata geçirilmesi gerekiyor. Başkanımızın sürpriz olacak dediği sözleşmenin hala imzalanamamış olması işçilerimize yapılan bir haksızlık diye düşünüyorum. Sözleşme imzalayanlar bayram ikramiyesi alırken imzalanmayan işçiler bayram ikramiyesi alacak mı? “şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=