BAŞKAN VURAL,ESNAFININ YANINDA OLACAK MI?

Yazar : Tarih : Okunma : 364 views Yorum Yap

81 ilde uygulanacak tam kapanma döneminde de koronavirüse karşı desteklerini sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi mülkiyeti belediyeye ait işyerlerinden Mayıs 2021 dönemine ait kira almayacağını duyurdu.

Esnaf, Çivril Belediyesinin ‘Tam kapanma’ döneminde esnafının yanında olacak mı ve esnafa destek verecek mi diye Belediye başkanı Niyazi Vural’a sordu.

Pandemiyle mücadele kapsamında başta yerel esnaf olmak üzere mülkiyeti Çivril Belediyesine ait olan yerlerden Mayıs ayında kira parası alınacak mı?

Zor günleri tek başına mı yoksa birlikte mi atlatacaklarını belirten esnaflar; ” Tam kapanmada bize de yardım olacak mı? Denizli Büyükşehir Belediyesi belediyeye ait olan yerlerden kira almayacakmış. Bizim başkanımızın bu konuda çalışması var mı? Esnafının yanında olacak mı? Bizler iyice mağdur olduk. Ekmek teknemizi kapattık eve nasıl ekmek götüreceğiz. Bu konuda Başkanımız Niyazi Vural’dan destek bekliyoruz “dedi.

İşçilerin haklarının verilmesinin zamanı gelmedi mi diye tepki gösteren vatandaşlar; “Çivril Belediyesi şirket çalışanlarının da bir an önce sözleşmeleri yapılarak maaşlarında düzenlemeye gidilmesi, emek ve emekçinin hakkının yenilmemesi, her zaman işçinin yanında olması ve haklarını savunması gerekiyor. Sözleşme imzalayanlar ikramiye alırken imzalanmayanlar alıyor mu? Herkes eşit şartlarda ve imkanlarda mı? Bu haksızlığa Başkan Vural, ne zaman dur diyecek. Artık işçinin yanında olması ve hakkını vermenin zamanı gelmedi mi? “şeklinde konuştu.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=