EN BURUK 23 NİSAN

Yazar : Tarih : Okunma : 227 views Yorum Yap

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çivril’de buruk bir şekilde kutlandı.

Cumhuriyet ve demokrasinin en büyük güvencesi Meclisin 101. Kuruluş yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çivril’de değişik etkinliklerle kutlandı.

Vakalardaki artış hızını azaltmak için sokağa çıkma yasağının uygulanması nedeniyle Çivril’de kısıtlı etkinliğin yapıldığı kutlamalarda Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.

ATATÜRK ANITINA ÇELENK BIRAKILDI

Kutlamalar kapsamında Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam eden törene Belediye Başkanı Niyazi Vural, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Keskin, Şube müdürleri, okul idarecileri ile siyasi parti temsilcileri katılım sağladı.

“23 NİSAN’DA EVLERİMİZİ BAYRAKLA DONATTIK”

Öğrenciler okullarını çok özlediklerini ve 23 Nisan’ı evlerinde kutladıkları için üzgün olduklarını dile getirerek; “Koronavirüs nedeniyle dünyada tek olan ve Atamız tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını buruk bir şekilde kutladık. Her yıl okullarda öğretmenlerimizle birlikte törenler yapıyorduk, şiirler okuyorduk. Renkli renkli giydiğimiz elbiselerimizle okullarımızın bahçelerinde çiçekler açtırıyorduk.23 Nisan’ da okulumuzda olamadık. Evlerimizi bayrak ve balonlarla donattık ve 23 Nisan’ı bu şekilde kutlamak zorunda kaldık. Gelecek yıl 23 Nisan’ı büyük bir coşkuyla okulumuzda kutlamak istiyoruz. Bu hastalık hemen biter biz okullarımıza ve öğretmenlerimize kavuşuruz. Okulumuzu çok özledik” şeklinde konuştu.

“ATAMIZIN ARMAĞANI 23 NİSAN’I KUTLADIK”

5 Yaşındaki Elif Ertuğrul, bu yıl ilk defa 23 Nisan kutladığını ve kreşte arkadaşları ile birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek; ” Masal Diyarı kreşine gidiyorum. 23 Nisan’da okulumuzda çeşitli etkinliklerle kutladık.  Oyunlar oynadık, şiirler okuduk. Atamızın armağanı 23 Nisanı Çocuk Bayramını kutlamanın sevincini yaşıyorum “dedi.

23 Nisan kutlamaları kapsamında Çivril Belediyesi gün boyu kahramanlık türkü yayını yaptı. Akşam 21.00’da da balkonlarda İstiklal Marşı okundu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=