ŞEHİDE SAYGI BU MU?

Yazar : Tarih : Okunma : 327 views Yorum Yap

Çivril’de şehidin isminin verildiği cadde şehide nasıl saygı gösterildiğini gözler önüne seriyor.

Şehidin isminin yazılı olduğu tabelada boyalardan eser kalmamış ve kenarları pas kaplamış durumda bulunuyor.

Çivril’de Sokak ismi olarak şehidin adının yaşatılması gurur verici iken şehidin tabelasının mezbelelik görüntüsü vermesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

“YA ŞEHİDİMİZİN İSMİNİ O TABELADAN KALDIRIN YA DA BAKIMINI YAPIN”

Vatandaşlar Çivril Belediye Başkanının Çivril’in değerlerine özellikle şehitlik ve şehitlerin isminin verildiği sokaklara gösterdiği özen bu şekilde mi olduğunu sorarak; “Şehit Yüksel Bayar Caddesinin rezilliğini bir görsün. Tabela ne durumda bir baksın. Şehitlerimiz bizim her şeyimiz. Onlar bizim için şehit oldular. Biz onların daha bir tabelasına sahip çıkamıyoruz. Böyle mi onların hakkını ödeyeceğiz. Ya şehidimizin ismini o tabeladan kaldırın ya da bakımını yapın. Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın şehitlerimiz hakkındaki düşünceleri, bu tabelanın içler acısı halinden belli oluyor’ şeklinde konuştu.

“ŞEHİTLERİMİZ BU KADAR DEĞERSİZ Mİ?”

Şehidimiz bunları hak etmiyor diyen vatandaşlar; “ Burada yaşayan mahalle halkı olarak biz bu tabelayı görünce içimiz sızlıyor. Her şeyi sineye çekeriz ama bu kadarı da olmaz. Bakım yok, temizlik yok. Bu nasıl iştir. Yetkililer bu sokaktan hiç mi geçmiyor. Şehitlerimiz bu kadar değersiz mi? ”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=