ÇİFTÇİNİN HALİ NE OLACAK?

Yazar : Tarih : Okunma : 428 views Yorum Yap

İYİ Parti Çivril ilçe Başkanı Elvan Çakmakçı, çiftçi kadınların dertlerini dinledi ve sorunlarına çare bulmaya çalışacağını söyledi.

İYİ Parti Çivril ilçe Başkanı Elvan Çakmakçı ve Kadın Politikaları Başkanı Huriye Çiftçi, Çivril’de çapa yapan kadınları ziyaret etti.

“HASAT ETTİĞİMİZ ÜRÜNDEN KAR ELDE EDEMEZ HALE GELDİK”

Gerçekleştirilen ziyarette emekçi kadınlar, pandemiyle birlikte çiftçiliğin de zarar gördüğünü söyleyerek; “ Tüm dünyada olduğu gibi pandemi Çivril’i de etkiledi. Çiftçilik yapmak günden güne zorlaşıyor. Çünkü gübre, mazot bir de çapa için işçileri getiriyoruz. Yani hasat ettiğimiz üründen kar elde edemez hale geldik. Emek veriyoruz bir yıl boyunca ter döküyoruz. Birde maliyetler çok yüksek olunca karnımızı zor doyuruyoruz. Çiftçiye, üreticiye daha fazla destek olması gerek ki çiftçi hasat ettiği üründen kar elde edebilsin ”şeklinde konuştu.

“ÇİFTÇİYE DESTEK OLUNACAK Kİ ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLSÜN”

İYİ Parti İlçe Başkanı Elvan Çakmakçı, tüm sektörlerde olduğu gibi çiftçilerinde zor durumda olduğunu vurgulayarak; “ Çiftçilerimiz ülkemizin gözbebeği. Onlar üretim yapamaz ve kar elde edemezse Türkiye’nin hali ne olacak. Çiftçiye, üreticiye destek olunacak ki çiftçinin yüzü gülsün. Girdi maliyetleri çok yüksek olmasına rağmen çiftçiler üretim yapacağız diye uğraşıyoruz. Köylü Milletin Efendisidir sözü nerede şu an ki köylü nerede. Borç batağında olan çiftçimizin yardım çığlıkları duyulmalı. Çiftçilerimize destek olunmalı ki üreticimiz de tüketicimiz de memnun olsun ”ifadelerini kullandı.

“ÇİFTÇİLER BU ÜLKENİN OMURGASIDIR”

Çiftçiye verilen değer ve desteğin az olduğunu belirten İYİ Parti Çivril Kadın Politikaları Başkanı Huriye Çiftçi; Çiftçilerimiz ülkenin kalkınmasında önemli rol oynuyor. Soframıza gelen ekmekte, sebzede, meyvede her lokmamızda onların emeği var. Bunu göz önüne alırsak çiftçiye verilen değer ve destek az. Bir an önce durumlar düzelir ve çiftçimizin yüzü güler. Onların yüzü gülerse ülkenin yüzü güler. Unutmayalım ki çiftçiler bu ülkenin omurgasıdır ”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=