GÖL MANZARALI LAVANTA BAHÇESİNDE BAKIM ÇALIŞMASI

Yazar : Tarih : Okunma : 279 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi Park ve Bahçeler ekipleri Beydilli Mahallesi’nde bulunan lavanta bahçesinde bakım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Dinar yolu üzerinde Beydilli Mahallesi’nde yapılan 23 dekarlık lavanta bahçesinde bakım çalışmaları başladı.

“TURİZM ŞEHRİ ÇİVRİL”

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, lavanta bahçesinin Çivril’e ayrı bir renk katacağını ifade ederek; “Tıp ve kozmetiğin yanı sıra yağ üretim sektöründe de yaygın olarak kullanılan lavanta, son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi. Geçen sene oluşturduğumuz lavanta bahçesinde bakım çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Yaklaşık olarak 23 Dekar alana 6200 adet lavanta fidanı diktik.  Buraya gelen yerli ve yabancı turistlere göl manzaralı lavanta bahçesini gezebilecekler. Çivril’i her yönüyle çehresini değiştirmeye gayret ediyoruz. Çivril’i turizm şehri yapacağız ”şeklinde konuştu.

“ÇİVRİL’E İLKLERİ KAZANDIRIYORUZ”

Çivril’in cazibe merkezinin Beydilli olduğunu söyleyen Başkan Vural; “Çivril Belediyesi olarak hem yerli hem de yabancı turistleri önemsiyoruz. Çivril’e birçok ilkleri kazandırmaya devam ediyoruz. 1. Yörük şenliklerini geçen yıl yaptık. Bu yıl pandemi elverirse nilüfer şenlikleri yapacağız. Kır lokantası, konaklama tesisleri bungalov evler ile birlikte bir tarafta lavanta bahçemiz, aşağısında nilüfer parkımız, göldeki nilüfer çiçeklerimiz ve bir yanda Akdağ ile o bölge bir cazibe merkezi haline gelecek. Biz on binlerce kişiyi o bölge de ağırlayacağız ”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=