MUHTARIN ÇOCUKLUK HAYALİ GERÇEK OLDU

Yazar : Tarih : Okunma : 712 views Yorum Yap

Çivril’de mahalle muhtarı, çocukluk hayali olan zirveye Türk Bayrağını dikti.

İğdir Mahalle Muhtarı Sadettin Özel, şanlı Türk bayrağını Karakaya Tepesine dikmenin hayaliyle yaşadığını ve artık o hayalin gerçekleştirmenin gururunu yaşadığını söyledi.

“SAĞ OLDUĞUMUZ SÜRECE BU BAYRAĞI DALGALANDIRMAYA ANT İÇTİK”

Bayrağı Karakaya Tepesine diktiği için azminin zaferi olduğunu söyleyen İğdir Mahalle Muhtarı Sadettin Özel; “Çocukluğumuz bu yörelerde geçtiği için İğdir tepesine bayrak dikme hayaliyle yaşadım. Köyümüzde emekli olan maliyeci Adil Karadeniz abi buraya eskiden baykuşun ini kuzgun ini diye söylerdi. Bunun hakkında bir şiir yazdı. Ondan da esinlenerek ve etkilenerek bayrağı dikme fırsatımız oldu. Çocukluğumdan bu yana benim azmimizin zaferiydi. Bunu kendi arkadaşlarımız azalarımız, mahalle arkadaşlarımız, çocukluk arkadaşlarımız kendimiz karar verdik traktörümüzlekendi çabalarımızla bayrağımızı diktik. Şanlı bayrağımızı köyümüze armağan ettik. Meşhur Karakaya tepesine ilelebet biz sağ olduğumuz müddetçe bayrağı da burada dalgalandırmaya ant içtik ”şeklinde konuştu.

“KARAKAYA İKİNCİ BAYRAKTEPESİ OLSUN”

Belediye Başkanının İğdir’e gelmediğini söyleyen aza olan Ahmet Bayram; “Ben muhtarı geçmiş muhtarların en iyi muhtarı görüyorum. Ama belediye başkanı da hiç yardımcı olmuyor. İğdir’de daha belediye başkanını bir kez görmedik. Burayı biz ikinci Bayraktepe yapmak istiyoruz. Karakaya Bayraktepe ismini vermek ve yetkililere seslenmek istiyoruz. Sesimizi duysunlar. İkinci Bayraktepemiz de İğdir’de olsun ”dedi.

“BİRLİĞİN TİMSALİ ŞANLI BAYRAK”

Emekli öğretmen İhsan Solmaz,41 yıl sonra İğdir’e geldiğini ve köyü için şanlı bayrak dikmekten gurur duyduklarını ifade ederek;” muhtar ben çocukluk arkadaşım. Kardeşim de diyebilirim. Birçok yerde çok önemli hizmetlerini gördüm. Birliğin timsali olan bayrağı da buraya dikelim dediğinde eş dost hep beraber toplanıp geldik diklik.Çivril’i tepeden bakan bizim Karakaya’mızdır. Bu bayrağın altında durmak da buradan Çivril’imizi seyretmekte gerçekten çok güzel teşekkürler muhtar Allah yolunu açık etsin ”diye konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=