YILLARDIR BEKLİYORLARDI, İNTERNETE KAVUŞTULAR

Yazar : Tarih : Okunma : 164 views Yorum Yap

Çivril’in İğdir Mahallesine bağlı Naldanlı bölgesinde yaşayan köylüler cep telefonlarından internete erişim sağlamaya başlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Köy sakinleri, internete kavuşmayı yıllardır beklediklerini ve internetin gelmesiyle dünyayı takip edeceğiz dediler.

YILLARCA ELEKTRİK OLMADAN YAŞADILAR

İğdir Mahalle Muhtarı Sadettin Özel, yaptığı açıklamada, köyde hayvancılık yapan bazı ailelerin Naldanlı’ya 60 yıl önce hayvan otlatmaya gittiklerini yıllarca gaz lambası ile yaşamlarını sürdürdüklerini söyledi.

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Özel, Naldanlı’ya her türlü faaliyet için girişimlerde bulunduğunu belirterek; “Köyde elektrik yoktu. Yaklaşık 8 yıl önce köye elektrik geldi. Teknoloji çağında yaşıyoruz. Köyümüzün internet sorunu vardı onu çözmek için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Çocuklarımız uzaktan eğitim ile ders görüyorlardı. Onlar için internet çok iyi oldu. Köyümüze hayırlı olsun ”dedi.

ARTIK SORUN ÇÖZÜLDÜ

Yıllardır cep telefonu kullandıklarını ancak dağın tepesinde telefon ile görüşebildiklerini söyleyen Naldanlı halkı evlerine internet geldiği için mutlu olduklarını vurgulayarak; “Yıllardır burada dünyadan habersiz kalıyoruz. İnternet çağındayız ama hiçbir şeyden haberimiz olmuyordu. Telefon var ne şebeke ne de internet çekmiyordu. Bu sorunumuzu köy muhtarımıza ilettik ve evlerimize muhtarımız sayesinde internet geldi internetin gelmesinde emeği geçen başta muhtarımız Sadettin Özel olmak üzere herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

DERSLERİMİZİ TAKİP ETME İMKANIMIZ OLDU

Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim ile ders aldıklarını ama internet olmadığı için dersleri takip edemediklerini söyleyen öğrenciler; “ Köyümüzde telefon çekmediği için derslere katılamıyorduk. Ama artık evimize internet geldi. Notlarımızı indirebilir ve derslere çevrimiçi katılabiliriz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz ”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=