DENETİMSİZLİK ÇEVRE KİRLİLİĞİNE NEDEN OLDU

Yazar : Tarih : Okunma : 181 views Yorum Yap

Çivril’de yol kenarında bulunan çöpler görüntü ve çevre kirliliğine neden oluyor.

Çivril’in Bozdağ Mahallesi yol kenarında çöp konteynırının yerde olması ve çöplerin yola dökülmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

“NEREDE TEMİZLİK GÖREN VAR MI?”

Çöp konteynırının çürük olması ve çöplerin kenara dökülmesi hem sağlık hem de çevre kirliliği açısından kötü olduğunu söyleyen vatandaşlar; “ Çöp konteynırının altı çürük ve çöpler yol kenarına atılıyor. Neden yetkililer gelip bu çöp konteynırlarını kontrol etmiyorlar. Havaların ısınmasıyla burada bulunan çöplere sinek ve böceklerin konmasına sebep olacak. Çevrede yaşayan vatandaşlar hem kötü koku hem de sinekten rahatsız olacak.  Çevre temizliğinden bahsediliyor. Nerede temizlik gören var mı? Denetimsizlik olunca böyle oluyor ”diye tepki gösterdiler.

“ARTIK ÇİVRİL İÇİN HALKIMIZ İÇİN ÇABA SARF EDİN”

Çöp konteynırının yenilenmesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar; “Bozdağ Mahalle halkı olarak yetkililere seslenmek istiyoruz. Oraya oturmaya değil, hizmet etmeye geldiyseniz vatandaşın sağlığını düşünmeniz gerekiyor. Bu sorunumuza bir çözüm bulun. Konteynır yenilensin ve çöplerimiz içine atılsın. Yoldan gelip geçen insanlar bu ne pis köy diyecek. Hâlbuki burada sorun bizde değil, çürük olan çöp konteynırını değiştirmeyenlerde. Artık Çivril için halkımız için çaba sarf edin. Çivril Belediyesi yetkilileri acilen bu duruma müdahale etmeli ve bizi bu durumdan kurtarmalı ”şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=