AKŞENER VE ÖZTÜRK ELMA ÜRETİCİLERİNİN SESİNİ MECLİSE TAŞIDI

Yazar : Tarih : Okunma : 568 views Yorum Yap

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, elma üreticilerinin de mağduriyetinin giderilmesi için meclisten hükümete seslendi.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk elma üreticileriyle ilgili TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. Yasin Öztürk, çiftçinin yıllardır zorluklar yaşadığını ve kar etmeyi unutup artık günü kurtarmanın bile çok zor olduğunu söyledi.

“ELMA ÜRETİCİLERİNİN DE YÜZÜ GÜLSÜN”

Çivril’de 80 bin ton elmanın soğuk hava depolarında kaldığını, çiftçinin zor durumda olduğunu, patates soğan üreticilerine yapılan desteğin elma üreticilerine de yapılmasını ve onlarında yüzünün güldürülmesini söyleyerek konuşmasını tamamladı.

Düzenlenen İYİ Parti Grup toplantısında İYİ Parti Genel Başkanı Sn. Meral Akşener’de elma üreticileri ile ilgili destek çağrısında bulundu.

“ELMA ÜRETİCİLERİNİN DE ÜRÜNLERİNİ ALIN”

Meral Akşener konuşmasında “Bu iktidar vatandaşının sesini duymuyor. Aylardır patates, soğanlar depolarda çürüyor. Üretici perişan diyoruz. İktidardan tık yok. Mecburen millet ittifakı belediyeler kendi imkanlarınca üreticimizin elindeki ürünü satın alıp vatandaşlarımıza dağıttı. Bunu gören Tarım Bakanlığı ’da kendi işini millet ittifakı belediyeleri yapıyor. Sonunda Tarım Bakanlığı harekete geçti. Depolardaki ürünü simsar hesabıyla alıyorlar ama olsun nihayet iyi bir adım attılar. Böyle beceriksiz bir tarım bakanı varken buna da çok şükür. Ama sıkıntı sadece patates ve soğanla sınırlı değil. Elma üreticilerinin de derdi var. Ürünlerini, soğuk hava depolarından, meyve suyu fabrikalarına götürüyorlar, kayıpları oluyor. İktidardan beklentileri açık: kilo başına 30 kuruş destek istiyorlar. Buradan iktidara seslenmek istiyorum; Türkiye’nin bu kaybı telafi edecek imkânı var. Millet İttifakı belediyelerini beklemeyin, patates ve soğan üreticilerimiz için, geç de olsa attığınız adımı, elma üreticilerimiz için de atın.  Hem 30 kuruş verin ve ücretinin elinde kalan elmaları alın. Çiftçimizi daha fazla mağdur etmeyin” şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=