PARKTA TEHLİKE ÇANLARI

Yazar : Tarih : Okunma : 637 views Yorum Yap

Çivril’in Kızılcasöğüt Mahallesi’ndeki çocuk parkında tehlike çanları çalıyor. Kontrolsüzlük nedeniyle zaman zaman çocukların oynamasına fırsat vermeyecek tehlikeleri de barındıran park ilgi bekliyor.

Çocukların oyun oynadığı, bisiklet sürdüğü ve zaman geçirdiği parkın her yanı, cam kırıkları ve bırakılmış borularla dolu.

Mahalle sakinleri bu parkın neden kontrol edilmediğini ve çocukların bu kadar değersiz mi olduklarını Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’a sordu.

Mahalle sakinleri; “Bizim çocuklarımız pandemi nedeniyle zaten evde sıkılıyor. Tek oyun alanı olan parkımız ise maalesef bu durumda. Çocuklarımızı parka göndermeye çekiniyoruz. Ya ayağına cam batarsa. O boruların falan orada ne işi var. Kimse gelip bakmıyor mu? “dedi.

“DENETİM VE TEMİZLİK EKSİK”

Bölge sakinleri parkta denetimsizlik ve temizliğin belediye tarafından yeterince yapılmadığından şikayet ederek; “Belediye Başkanı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Çivril’in her yerini kontrol ettiklerini ve Çivril için çalıştıklarını söylüyor. Sanırım gelip bu parkı incelememiş. Burada temizlik ve denetim eksik. Başkanımıza buradan seslenmek istiyoruz. Lütfen bir baba olan başkanımız sesimizi duysun ve gerekli işlemleri yapsın ”şeklinde konuştu.

Parka bırakılan ve atılarak kırılan cam şişe kırıkları için tedbir alınması gerektiğine işaret edilirken, parklar için ciddi denetleme mekanizmasının devreye konulması gerektiği vurgulanıyor.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=