MAGANDALIK BIKTIRDI

Yazar : Tarih : Okunma : 504 views Yorum Yap

Daha önce yol tabelalarını kurşunlayan trafik magandaları bu sefer de levhaları yerinden sökmeye başladı.

Çivril’de trafik levhaları magandaların esiri oldu. Gün geçtikçe çoğalan trafik magandaları artık pes dedirtti.

“BU YOLDAN HİÇ YETKİLİLER GEÇMİYOR MU?”

Vatandaşlar; “Yön levhalarını yerinden söken ve trafiği zora sokan magandalara dur diyen yok mu? Buradan hiç belediye başkanı veya başkan yardımcıları geçmiyor mu? Trafik de canlar yanınca mı insanımız kıymetli olacak. Bu durumu yetkililer görmüyor mu?” dedi.

Tabelaların sürekli ateşli silahlarla zarar verildiğini belirten çevre sakinleri, kafası esenin yollardaki işaret levhalarına ateş ettiğini belirtti. Özellikle dağlık alanlardaki yollarda bulunan işaret, yön ve uyarıcı levhalar magandalar yüzünden zarar gördü ve yerinden söküldü.

“SÜRÜCÜLER ZORLANIYOR”

Birçok yön levhasının okunamaz duruma gelmesi nedeniyle sürücülerin zorluk yaşadığını bu durumun hem zaman ve ekonomik kayıplara neden olduğunu belirten vatandaşlar, magandaların bu sorumsuz davranışları milli ekonominin yanında sürücüleri de olumsuz etkilediğine dikkat çekti.

“CEZA VERİLMELİ”

Artık bu magandalara dur diyen yok mu şeklinde isyan eden vatandaşlar; “yazı ve uyarı levhaları okunmayacak hale gelmiş. Bu da kaza riskini artıyor. Bu tabelaları hedef tahtası olarak kullanan magandaların cezalandırılmasını istiyoruz. İnsan canı bu kadar önemsiz değil. Yetkililer gelip bu yerleri tespit etmeli ve tabelalar yeniden düzenlenmeli” ifade etti.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=