“BU USULSÜZLÜĞE ARTIK DUR DENMELİ”

Yazar : Tarih : Okunma : 664 views Yorum Yap

Çivril’in Kıralan Mahallesi ana cadde üzerinde yaşayan vatandaşlar, kötü kokudan şikayetçi olduklarını söylediler.

Vatandaşlar; “Ana Cadde üzerinde bulunan yağmur suyu hattı farklı bağlantılar olduğu için kokudan geçilmiyor ve hiçbir yetkili gelip bu duruma el atmayacak mı? ”dedi.

“CEZAİ İŞLEM UYGULANMASI GEREKİYOR”

Vatandaşlar buradan kanalizasyon geçmediğini belirterek; “DESKİ’nin ana caddede yapılmış bir kanalizasyon çalışması yok. Burada kazılmış veya çalışılmış herhangi bir çalışma da söz konusu değil.  Bu görünen sergilerin altında kanalizasyon da yok.  Buradan kanalizasyon geçmiyor. Sadece buradan yağmur suyu hattı geçiyor. Burada kanalizasyon harici bağlantılar var.  Hat olması gereken görevi görmüyor. Bu yağmur suyuna da ana cadde üzerinde yaşayan bazı kişiler hayvan pisliği, süt alım merkezinin pisliğini bağlayanlar ve peynir suyu döküyor. Bu koku ondan oluyor. Aşırı koku oluyor diye bu mazgalların üzerini kapattılar. Büyükşehir Arıtma Birimi ile Çivril Belediye ekipleri burada hem temizleme çalışması hem de buraya bağlantı yapan kişilerin tespitini yapması gerekiyor. Tespitler yapıldıktan sonra Çivril Belediyesi bu şahıslara cezai işlem uygulamalı” şeklinde konuştu.

“DENETİMLER NEDEN YAPILMIYOR”

Çevre sağlığını hiçe saydıklarını belirten vatandaşlar; “Ne şiş yansın ne kebap yansın prensibiyle belediyecilik olmaz. Başkan yardımcısı Kıralan Mahallesi’nden diye mi yaptırım uygulanmıyor veya bu durum göz ardı ediliyor. Denetimler neden yapılmıyor ve bunu yapan kişiler neden tespit edilmiyor. Daha ne kadar bu kokuyu çekeceğiz. Havalar ısınıyor ve burada yakında sinek ve böcekler de gelir. Belediye yetkilileri buraya acilen el atmalı ve gereken işlemler yapılmalı. Bu usulsüzlüğe artık dur denmeli” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=