GÖNÜLLERİ FETHEDEN MUHTAR

Yazar : Tarih : Okunma : 1.348 views Yorum Yap

Çivril’in Kocayaka Mahalle muhtarı yaptığı hizmetlerle parmak ısırtıyor.

Kocayaka Mahalle Muhtarı Hasan Koç, köyü için yaptığı çalışmalarla 7’den 70’e herkesin gönlünü fethetti. Öncelikle köyün iki mezarlığının içindeki yolların çamur olmasından dolayı mezarlıklara taş döşeme işlemlerini imece usulü yaptı.

“MEZARLIKLARIMIZDA HİÇ TOPRAK YOL KALMADI”

İlk olarak taş döşeme işlemi yaptıklarını belirten Hasan Koç; “Muhtarlık olarak mezarlık içi düzenlemesi diye başladığımız çalışma köylülerin desteği ile 5000 metrekareye ulaştı. Mezarlıklarımızda hiç toprak yol kalmadı” diye konuştu.

“HER ŞEY KÖYÜM İÇİN”

Mezarlıklarla birlikte okul bahçesine köylü ile birlikte taş döşeyerek çocukların daha rahat hareket edebilmelerini için çalıştıklarının altını çizen muhtar Koç; “ Köylülerimizin desteği ile mezarlıklara ve okul bahçemize taş döşedik. Çocuklarımız daha rahat oyun oynasınlar ve hareket etsinler. Yağmur yağınca çamur oluyor ve çocuklarımız yürümekte zorlanıyordu. Köyüm için her şeyi yapacağım ”dedi.

“CAMİYE YENİDEN BAKIM YAPILIYOR”

Camiye de yeniden restorasyon işlemi yaptıklarını söyleyen Hasan Koç; “ Camimizin alt tabanın da ki tahtaların araları açıktı. Tesviye betonu yapıyoruz. Laminantın üzerine ısıtıcıları döşeyeceğiz ve halıyı sereceğiz. Sıcaklık bu işlemle cami içinde kalacak. Caminin önündeki ağaçlarımız budanıyor. Daha sonra camimizi silikonlu boya ile boyayacağız. Köy halkımız hangi renk boyayı beğenirse o renk olacak. Camimizin bakımı, şadırvanı olsun her zaman temizleniyor. Yeri geldi camimizin birikmiş elektrik faturasını kendi cebimden yatırdım. Çünkü burası bizim camimiz yansın. Köyümüz her türlü hizmeti hak ediyor ”şeklinde konuştu.

“BELEDİYE YARDIM ETMİYOR AMA KÖYLÜLERİMİN DESTEĞİ YETİYOR”

Çivril Belediyesinin mahalleler arasında ayrım yaptığını iddia eden Koç; “Köyümde cenaze vardı bir tane kepçe gönderemedi. Kavakköy de grayder var askıda orada duruyor. Kepçe var bozuk. Bunları sat da Allah aşkına bir mezar kazmaya kepçe al. 2 yıl oldu başkan olalı daha bir kez köyümüze ziyarete gelmiş değil. Telefon ediyorum telefonlarımızı açmıyor. Bizim köy Çivril’in köyü değil mi? Neden ayrımcılık yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı aradım kaç kez randevu talep ettim. Başkanla da görüşemedim. Bu nasıl iştir benim aklım almıyor. Ben 5 bin metre kare taş döşedik ve belediyemizin hiçbir katkısı olmadı. Biz neden dışlanıyoruz ve sadece seçim zamanı uğranıyor. Köyüm için belediye yardım etmese bile köylülerimin desteği yeter. Köyümüze yurt içi yurt dışından yardım eden herkesten Allah razı olsun ”ifadelerini kullandı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=