MECLİS KÜRSÜSÜNDE NURİ ÖZEN

Yazar : Tarih : Okunma : 287 views Yorum Yap

Çivril Belediye Meclis üyeleri ile yaptığımız söyleşilerimiz devam ediyor. Bu hafta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Üyesi Nuri Özen ile birlikteyiz.

Öncelikle Nuri Özen kimdir? Kendinizi bizlere kısaca tanıtır mısınız?

22 Ekim 1975’te Çivril’de doğduğunu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Üyesi Nuri Özen; ”Öğrenim hayatıma Emirhisar İlkokulu’nda başladım. Ortaokul ve liseyi Çivril Lisesi’nde tamamladım. Çiftçilik ile başladığım meslek hayatıma 2004 yılında esnaflığa adım attım, halen esnaflı yapmaktayım. Bunun yanı sıra 2009 yılında başlayan siyasi hayatımı Emirhisar Belediye Meclis Üyeliği, Gürpınar Esnaf Odası Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı ile devam ettirdim. 2019 seçimlerinden beri bildiğiniz üzere Çivril Belediye Meclis Üyesiyim Evli ve 3 çocuk babasıyım ”dedi.

“ÇİVRİL’İMİZE FAYDALI OLACAK HER PROJEYİ DESTEKLEDİK VE DESTEKLEYECEĞİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi olarak bize Mecliste nasıl bir çalışma yapıldığından bahseder misiniz?

Çivril için faydalı olan her şeyi desteklediklerinin altını çizen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Üyesi Nuri Özen; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak Çivril’e yapılacak olan hizmetlerin zamanında, adaletli ve eşit şekilde mahallelerimize ulaşması için eksik olanları, yanlış olanları tek tek mahalleleri gezerek, yerinde inceleyerek meclise taşıyoruz. Çivril’imize faydalı olacak her projeyi destekledik ve destekleyeceğiz ”diye konuştu.

“SORUNLARIN KAYNAĞI EGO SAVAŞI”

Seçimlerden bu yana yaklaşık iki yıl geçti. Bu süreçte belediyenin yönetimini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Çivril’in böyle bir yönetimi hak etmediğini söyleyen Özen; “Belediye yönetimini şahsım ve tabii meclis üyesi arkadaşlarım, meclis toplantılarında defalarca eleştirdik. Birimlerin müdür ve amir pozisyonlarında değişiklik yapıla yapıla yönetmeye fırsat bırakılmıyor. Yapılamayan her işten müdür ve amir sorumludur fakat o müdür ve amiri suçlayıp değiştirmekle sorun bitmez. Gelmiş oldukları makamda ego savaşı yerine halka hizmet bilincinde, sorumluluğu sırtlayan bir yönetim ekibi olsaydı, işler çok başka boyutlarda olurdu. Sorunların kaynağı olan ego savaşının bitmesi, çözümü olan halka hizmet bilincinin farkındalığı tek temennimiz. İki yılı aşkın süredir belediye tarafından yapılan doğru düzgün bir iş yok ki biz bunu faaliyet raporu toplantılarında da dile getirdik. İnşallah yaparlar. Neden inşallah yaparlar dedim; her meclis toplantısında, Sayın Başkan ‘inşallah yapacağız, inşallah bize nasip olur’ diyerek zaman geçiriyor. ‘2021 yılı temel atma yılı olacak’ diyor, inşallah olur da Çivril’imiz hak ettiği hizmeti alır. İki yıllık faaliyetlerinde yapılan işlere bakıldığında içi boş, göz doldurmak için yapılmış-yazılmış faaliyetler görüyoruz. Sözün aslı Sayın Başkan sınıfta kaldı. Verdiği seçim vaatleri dahil olmak üzere hiçbir sözünü tutamadı. Örnek verecek olursak 9 aydır işçilerimizin sözleşmesini bile imzalayamadı. Bizler için emeğin değeri her şeyden kıymetlidir. Belediyemiz aşevini düzenli işler hale getiremedi. Kızılay gibi bir kuruma bile sen dur ben dağıtırım diyor. Bu durumda Kızılay küçük duruma düşüyor. Çöplerin toplanması rutin olarak yapılan işlerden birisi. Bunun yapılması için belediye başkanının olup olmaması çok bir şey değiştirmez. Birim müdürü veya amiri ekibe periyodik olarak temizliği yaptırır. Ama bunun bile yapılamadığını hep birlikte görüyoruz.  Büyükşehir bizde, iktidar bizde, hizmet bizde hiçbir sıkıntımız olmayacak diye diye oy istediler belediyenin borcunu bitiremediler, yapılacak olan rutin işleri bile yapamadılar. Çivril böyle bir yönetimi hak etmiyor. Yönetemiyorlar, beceremiyorlar; iki yılda yapılanlar kalan üç yılın teminatlarıdır” ifadelerini kullandı.

“NE İSTİYORSAK NE DİYORSAK HER ŞEY ÇİVRİL İÇİN”

Belediye meclis oturumlarında zaman zaman gerginlikler ve tartışmalar yaşıyorsunuz. Bu konudaki görüş ve düşünceleriniz nelerdir?

İstediklerinin sadece eşitlik ve şeffaflık olduğunu belirten Özen; “Çivril’e yapılacak olan işlerin en iyisi ve eşit şekilde olması için zaman zaman gerginlikler yaşıyoruz, bunlar olağan şeyler. İstediğimiz sadece şeffaflık ve eşitlik. Ne istiyorsak ne diyorsak her şey Çivril için. Hiçbirimiz menfaat peşinde koşan insanlar değiliz. Sayın Başkan’ın tutum ve davranışları zaman zaman umursamaz ve alaycı olsa da söylenmesi gereken Çivril içinse, her zaman söylemeye devam edeceğiz ”şeklinde konuştu.

Mecliste hiç soru önergesi verdiniz mi? Verdiyseniz konu neydi ve istekleriniz belediye yönetimince yerine getirildi mi?

Önergelerin genelde fikir birliği ile ortaya çıktığını vurgulayan Özen; “Hepimizin ortak kararı oluyor. Ama Belediye benzinliğinin kotayı dolduramadığına dair bir duyum almıştım ardından meclis üyesi arkadaşlarımla bir önerge verdik. Şöyle açayım; Çivril Belediye Benzin İstasyonu’nun kotayı doldurması için çiftçilere indirimli akaryakıt verilmesi önergesini verdik. Verdiğimiz önerge okunur okunmaz AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. 1 yıl sonra sözleşmenin bitim tarihi geldiğinde aynı önergeyi bu kez Başkan verdi. Geçen yıl neden kabul etmediklerini sorduğumuzda ‘ O gün öyleydi, bugün böyle’ sözleri mecliste kaldı ”dedi.

“BAŞKAN ‘İNŞALLAH, İNŞALLAH BİZE NASİP OLUR’ DİYEREK GÜNLERİNİ GEÇİRİYOR”

Son olarak halkımıza yönelik neler söylemek istersiniz?

Çivril’in 5 yılı daha gittiğini kaydeden Nuri Özen şunları ekledi; “Saygı değer hemşerilerim, 19 ilçenin içinde merkez ilçeler dışında ilk üçte olan büyüklüğümüz ve iktidar belediyesi olmamıza rağmen göreve gelinen günden itibaren Sayın Başkan ‘inşallah, inşallah bize nasip olur’ diyerek günlerini geçiriyor. Denizli’mizin muhalefet partili 5 belediyesine baktığımızda; yapılan işler derman belediyecilik ile başarılmış, halkın memnun olduğu, istediği her şeyi almış ve almaya devam eden belediyeler görüyoruz. Her meclis toplantısında tespitlerimizi ve halkın ihtiyaçlarını söylememize rağmen Sayın Başkan hali hazırdaki tutumlarına devam ettiği sürece Çivril yeterli bir hizmet alamaz.  Çivril’e Büyükşehir’den bir destek yok, iktidardan hak ettiği payı alamıyor. ‘ her vaadi yapacağız diye bir şey yok’ diyen bir anlayışla yönetiliyoruz. Sözler seçim vaadi olarak broşürlerde kaldı.  Sonuç olarak; gitti Çivril‘in 5 yılı daha. Ne istiyorsak Çivril için çünkü Çivril’i çok seviyoruz. Sevgi ve saygılarımla.”

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=