ADALETLİ OLAMADIK!

Yazar : Tarih : Okunma : 1.525 views Yorum Yap

İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Grup Başkan Vekili Koray Eren, Çivril Belediyesi’nin okunan faaliyet raporuna ilişkin birçok konu da adaletli olunmadığını dile getirdi.

 “BAŞKAN YARDIMCIMIZLA MUHTARLARIN İLİŞKİSİNE GÖRE HİZMET VERDİK”

Mahalleler arasında adaletli olunmadığına vurgu yapan Koray Eren; “2020 yılı Faaliyet raporunu değerlendiriyoruz. Yapılanlar için teşekkür ederiz. Ancak 2020 yılında yapılanlar ilçemizin 77 mahallesine adaletle dağıtıldı mı? Özdemirci ve Çıtak mahallelerine 51000 metre kare taş döşendi. Yapandan taşı döşeyene teşekkür ederiz. Peki, Irgıllı mahallemize kaç metre kare taş döşediniz? Maalesef mahalleler arasında adaletli olamadınız. 2020 yılı faaliyetlerinizde Kızılcasöğüt Mahallesine hangi faaliyetlerde bulundunuz? Bırakınız yapmayı Kızılcasöğüt fırınının önünde ki parkı temizletemedik. Başkan yardımcımızla muhtarların ilişkisine göre hizmet verdik. Adaletli olamadık ”şeklinde konuştu.

“KOORDİNASYONU KONDİSYONLA KARIŞTIRDIK”

Çivril Belediyesinin Koordinasyonu sağlayamadığını belirten Eren;”Beyaz masanın yerini 2 yılda 4 defa değiştirdik. Vatandaşa beyaz masa arattık. İşçilerimize adaletli olamadık. 9 aydır yumurtadan çıkacak sürprizi beklettik. Esnafımızdan ışıklı levhaların ilan reklam ve tahsilatında ½ metrekare muafiyetini uygulamadık esnafımıza adaletli olamadık.  Kaldırımlarımızdaengelli vatandaşlarımızın kullanımları açısından yeterli genişlik bırakmadık. Engelli vatandaşlarımıza adaletli olamadık. 2 yıldır büyükşehir belediyemizle koordinasyon sağlayıp yol levhaları ile ilgili özelliklede eşit kavşaklarda dur levhası koyamadık. Koordinasyonu kondisyonla karıştırdık ”dedi.

“BİZ YARINA DEĞİL HAFTAYA BIRAKIYORUZ”

Belediye kiracılarına da adaletli olunamadığını söyleyen Eren; “Belediye kiracılarımızın kira miktarlarını belediye encümenince tespit edilerek belirlenmesi mevzuata aykırı olmasına rağmen belediye kiracılarına adaletli olamadık.  5393 sayılı Belediye Kanununun 34.Maddesin’de belediye encümeninin görevleri sayılmış olup, bu görevler arasında belediye gayrimenkullerinin kirasını belirlemek yoktur. Yıllık kira artışları kira şartnamesinde yazmasına rağmen uygulayamadık. Mevzuata aykırı fazla alınan miktar bahse konu belediye kiracılarına iade edilmelidir. Sivrisinek ve karasinek mücadelesinde dut ağaçlarına adaletli olamadık. Kat yüksekliği konusunda hala bir çalışma yapamadık. Verimli topraklar üzerinde yükselerek değil yayılarak büyüdük. Temmuz ayına az bir zaman kaldı. Konuştuk daha geçen hafta konuştuk ama stadyumda ki çöpleri bir haftada alabildik. Ne demiş büyüklerimiz bu günün işini yarına bırakma. Biz yarına değil haftaya bırakıyoruz ”ifadelerini kullandı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=