TAKDİRİ ÇİVRİL HALKINA BIRAKIYORUM!

Yazar : Tarih : Okunma : 590 views Yorum Yap

Çivril Belediye Meclisi 2’nci birleşim birinci oturum Belediye Başkanı Niyazi Vural Başkanlığından Vali Recep Yazıcıoğlu Konferans Salonunda gerçekleşti.

Sosyal mesafe, maske ve dezenfekte kurallarına uygun bir şekilde yapılan toplantıda Çivril Belediye 2020 Faaliyet Raporu oylandı. Rapor, oy çokluğu ile kabul edildi.

2020 Faaliyet raporuna istinaden söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Nuri Özen; “Bazı iddialar var ki bunları faaliyet raporunda göremedik ”dedi.

“BELEDİYE AŞEVİ ARACINDA BİLE KIZILAY LOGOSU VAR”

Belediye aşevi adı altında Kızılay’ın reklamının yapıldığına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Grup Başkan Vekili Nuri Özen; “Bildiğiniz üzere Belediyemizin aşevi var. Bu aşevi Kızılay’ın mutfağında işliyor. Belediye Aşevi adı altında Kızılay kendi reklamını yapıyor. Her gün yaklaşık 100 kişiye sıcak yemek götüren personel ve aracı belediyemizin. Her yıl denetleme raporunda aşevine alınanların ihale usulüyle alınması ısrarla belirtilmesine rağmen dikkate alınmıyor. Hiç de hafife alınacak malzeme tüketilmiyor. Market alışverişi her yıl olduğu gibi sabit bir marketten 158.184,23, tüp gideri 39.931,20, meyve-Sebze 35.491, ekmek 26.613,50: Toplam 260.220 Liralık ihalesiz mal alınıyor. Bunlar her yıl sabit noktalardan alınıyor. Maliyet Belediyemizden; aracımızda bile Kızılay logosu, dağıtım yapılıyor. Takdiri Çivril halkına bırakıyorum ”ifadelerini kullandı.

“İŞÇİLERE SÜRPRİZİ 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI’NA MI SAKLADINIZ?”

Faaliyet raporunda Belediye ile alakalı veya alakasız birçok yazı ve görseller olduğunu belirten Özen; “Bazı iddialar var ki bunları faaliyet raporunda göremedik. Bu iddialardan birisi Kum Ocağında 2 Belediye Başkan yardımcısının işçilerimizle yaptığı toplantıda konuşulanlar. Belediye Başkan yardımcılarımızdan birinin ‘beğenen çalışsın beğenmeyen defolup gitsin’ dediği iddia ediliyor. Eğer bu gerçekse işçilerimize psikolojik baskı uygulanmış olmuyor mu? Siz bizim verdiğimiz önergeye cevap olarak işçilerimize sürprizimiz var demiştiniz; sürpriziniz 9 aydır imzalayamadığınız sözleşme yerine psikolojik baskı uygulamak mı?  Yoksa sürprizi 1 Mayıs İşçi Bayramı’na mı sakladınız?”şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=