ÇİFTÇİNİN UMUDU YÜKSELİYOR

Yazar : Tarih : Okunma : 608 views Yorum Yap

Çivril’in Işıklı Gölü su seviyesi yükselmeye başladı.

Doğal sit alanı ilan edilen, birçok kuşa ve ender balık türlerine ev sahipliği yapan nilüferleriyle ünlü Işıklı Gölü’nde son yağışlarla birlikte su seviyesinde gözle görülür artış meydana geldi.

Büyük Menderes Nehri’ni besleyen kaynakların üzerinde sulama amaçlı regülatör yapılarak oluşturulan 7 bin 300 hektarlık alana sahip Işıklı Gölü, zamanla görsel güzelliği nedeniyle doğaseverlerin alternatif rotası haline geldi.

 “IŞIKLI GÖLÜ, ÇİVRİLLİ ÇİFTÇİLER İÇİN ÖNEMLİ BİR KONUMA SAHİP”

Yeşille mavinin buluştuğu gölde su seviyesinin yükselmesi çiftçilere umut oldu. Çiftçilerin sulama merkezi olan Işıklı Gölü’nün eski haline dönmeye başladığını gören çiftçiler; “ Işıklı Gölümüzde su seviyesi yükselmeye başladı. Göldeki suyun arttığını gördük ve mutlu olduk. Gölümüz yavaş yavaş doluyor ve bizimde ekmek teknemiz olan tarlalarımız buradan sulanıyor. Son yağışlar oldukça etkili oldu. Işıklı Gölü, Çivrilli çiftçiler için önemli bir konuma sahip. Umuyoruz ki daha çok su dolar ve tamamen eski haline döner ”şeklinde konuştu.

bu arada yaza hazırlık olarak görülen Işıklının mesirelik alanı vatandaşların görüşleri de Işıklı’nın Akgöz mevki de gazinoların kapanmasından buyana ilk kez bu kadar temiz ve berrak olduğunu vurguladılar.

Geçen yıl yaz başlangıcında kamışlardan ve çöpten görünmeyen mesirelik alanı gerçekten çok temiz olmuş diyen vatandaşlar.

Çivril Belediye Başkan yardımcısı Latif Selçuk’un gayretleriyle Işıklı Akgöz Mevkii, eski temiz ve berrak günlerine dönmüş vatandaşlar Başkan yardımcısı Latif Selçuk’a da Teşekkür ederiz dediler.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=