NİSAN AYI MECLİSİ TOPLANDI

Yazar : Tarih : Okunma : 161 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı birinci birleşim birinci oturum Belediye Başkanı Niyazi Vural başkanlığında Vali Recep Yazıcıoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Millet İttifakı, Çivril’in 64 mahallesinin Kırsal Mahalle olması için Çivril Belediye Meclisine önerge verdi. Verilen önerge AKP ve MHP’li meclis üyeleri tarafından yine reddedildi

“KÖY STATÜSÜNDE DEĞİŞEN BİRKAÇ MUAFİYET SÖZ KONUSU”

Köyden mahalleye dönüşen yerlerde 2022 yılının sonuna kadar muafiyetlerin devam ettiğinin altını çizen Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural; “Bazı mahallelerimizden vatandaşlarımız arıyor. Tamamen algıdan, vergiden muaf veya imardan muaf, ev yapmak serbest, hayvan yeri yapmak serbest, ruhsat harcı, plan ve proje yok. Böyle bir düşünce içerisindeler. Ama sadece bu işin mali yönü. Kırsal mahalle olduktan sonra imarsız, plan ve projesiz bir mahalleye dönüşecek veya o mahallenin muhtarı büyükşehir yasasından önceki haliyle bir bütçe oluşturmayacak. Muhtarın bir bütçesi olmayacak. Muhtarın o yerleşim yerinde ev, ahır ve konut yapımı gibi konularda yetkisi yine olmayacak. Sadece değişen emlak vergisi ve çevre ve temizlik vergisi gibi birkaç vergide muafiyet söz konusu olacağına ilişkin bunun yine Çivrilli hemşerilerimiz tarafından bilinmesinde fayda var. DESKİ’nin su ücretlerine ilişkin bazı muafiyetleri var. O muafiyetler zaten 2022 yılının sonuna kadar devam ediyor. Şu an bizim köylerimizde bu vergi muafiyetlerinin tamamı 2022 yılına kadar devam ediyor. Dolayısıyla bir gecikme söz konusu değil. Zaten bir muafiyet söz konusu. Biz bu konuyu tekrar yetkili kurumlarımızla araştırmaya devam ediyoruz. Büyükşehir belediyemizle de görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah önümüzde meclislerde bu konu tekrar gündeme gelecek ”şeklinde konuştu.

 “KOMİSYONLARIN SEÇİMİ YAPILDI”

2 adet Meclis Divan Kâtip Üyesi seçiminde Yakup Ahmet Şahan ve Zeynep Merve Kutlu 15’er oyla seçildiler.

2 adet Yedek Meclis Divan Kâtip Üyesi seçiminde Lütfi Karaman ve Ümmü Dilek Aslan 15’er oyla seçildiler.

Meclis 1. Başkan Vekili seçiminde Latif Selçuk 15 oyla seçildi.

Meclis 2. Başkan Vekili seçiminde Erhan Eren 15 oyla seçildi.

2 adet Encümen Üyesi seçiminde Lütfi Karaman 16 oy ve Şemsettin Kıvrak 15 oy alarak seçildiler.

İmar Komisyonuna: Yakup Ahmet Şahan, Zeynep Merve Kutlu, Ekrem Çulha, Adem Güllü ve Elvan Çakmakçı seçildiler.

Plan Bütçe Komisyonu: Ahmet Akkoyun, Mehmet Çelikoğlu, Kerim Doruk, Fatma Akkoyun ve Koray Eren seçildiler.

Genel İşler Komisyonu: Ümmü Dilek Aslan, Mehmet Tüzün, Lütfi Karaman, Tunay Yazıcı ve Mustafa Turgay Aslan seçildiler.

Gençlik, Eğitim, Kültür, Turizm, Sanat ve Spor Komisyonu: Yakup Ahmet Şahan, Zeynep Merve Kutlu, Lütfi karaman, Semih Dere ve Mustafa Turgay Aslan seçildiler.

Kadın ve Aile Komisyonu: Alaattin Yalçın, Zeynep Merve Kutlu, Ümmü Dilek Aslan, Nuran Şafak ve Elvan Çakmakçı seçildiler.

Diğer görüşülen gündem maddeleri komisyonlara havale edildi.

Çivril Belediye Meclisi 9 Nisan Cuma günü ikinci birleşim birinci oturum için toplanacak.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=