ÇİVRİL BELEDİYE MECLİSİ KENDİ KARARLARINI KENDİ ALAMIYOR MU?

Yazar : Tarih : Okunma : 387 views Yorum Yap

İYİ Parti Çivril ilçe Başkanı Elvan Çakmakçı, Millet İttifakı olarak verilen Kırsal Mahalle önergesinin reddedilmesine tepki gösterdi.

Millet İttifakı tarafından Çivril Belediye Meclisine verilen Kırsal Mahalle önergesi yine reddedildi.

“ÇİVRİL HALKININ HAKKI GÖZETİLMİYOR”

Birçok meclis üyesinin köy kökenli olmasına rağmen köylünün hakkını düşünmediklerini belirten Elvan Çakmakçı; “Çivril adına yapılan yararlı işlerde her daim varız. Ama sırf bizden geldi diye yine AKP’li ve MHP’li meclis üyeleri tarafından önerge reddedildi. Burada parti gözetmeksizin Çivril halkı düşünülmeli ve particilik değil, halkçılık ön plana çıkmalı. Kırsal Mahalle önergesinde Çivrilli vatandaşlarımızın yararına olan bir şey yine reddedildi. Diğer belediye başkanları kendi meclisinde bu işlemi yapabiliyorken biz büyükşehir belediyesine soruyoruz. Neden bizim belediye meclisimizin söz hakkı yok mu? Ya da bizim meclisimiz kendi kararlarını kendi alamıyor mu?

Bırakın biz kendi kararımızı alalım Büyükşehir’e gönderelim eğer ret edilecekse onlar reddetsin.

Bazı konularda Büyükşehir’e sorulur ama burada belediye meclisi karar alabilir. Burada Çivrilli vatandaşların hakkı yok edildi. Neden onların hakkı çiğneniyor. Artık Çivril için herkes elini taşın altına koymalı ”ifadelerini kullandı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=