“MİLLET İTTİFAKINDAN GELDİĞİ İÇİN REDDEDİLDİ”

Yazar : Tarih : Okunma : 505 views Yorum Yap

Çivril Belediye Meclisi yetkisinde olan işlemin Büyükşehir’in yetkili kurullarına sorulmasına tepki gösteren İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Koray Eren; “Verilen önerge oy çokluğu ile reddedilmiş olabilir. Zaten bizden geldiği için reddedildiği de açık. Çivril Belediye meclisinin yetkisinde olan bir işlemi Büyükşehir’in yetkili kurullarına sorularak yapılması mecliste bir darbe değil midir? Bu meclisin yetkisinde olan bir konu abimize mi soralım diyeceğiz. AK Partili Bekilli Belediye Başkanı demek ki daha önce danışmış 15 mahallesinin 12 mahallesini belediye meclisinde kırsal mahalle olarak kabul edilmiş bunlardan bir tanesi de kasaba. Yani burada bir ikilem var. Bizim anlayamadığımız bir ikilem” ifadelerini kullandı.

KIRSAL MAHALLE ÖNERGESİ

  1. ÇİVRİL BELEDİYE MECLİS BAŞKAN’LIĞINA

16 Ekim 2020 tarih ve 31276(Mükerrer) sayılı Resmi Gazete de yayınlanan, Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında ki Kanun’un 10. Maddesinde ki ;

EK Madde 3’te ‘’Köy veya belde belediyesi iken mahalleye dönüşen ve büyükşehir belediyesi sınırları içinde bulunup sosyo-ekonomik durumu, şehir merkezine uzaklığı, belediye hizmetlerine erişebilirliği, mevcut yapılaşma durumu ve benzeri hususlar dikkate alınarak ilgili ilçe belediye meclisinin kararı ve teklifi üzerine büyükşehir belediye meclisinin en geç doksan gün içinde alacağı karar ile kırsal yerleşim özelliği taşıdığı tespit edilen mahalleler, kırsal mahalle kabul edilir. Bu belirlemenin mahalle düzeyinde yapılması esastır. Ancak; tamamı kırsal mahalle olarak tespit edilmeyen diğer mahallelerde de on bin metrekareden az olmamak kaydıyla kırsal yerleşik alan belirlenebilir. Kırsal mahalle veya kırsal yerleşik alan vasfı bu fıkrada belirtilen usulle kaldırılabilir.’’ Denilmektedir.

Bu bağlamda;Akçaköy Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Balçıkhisar Mahallesi, Bayat Mahallesi, Bekirli Mahallesi, Belence Mahallesi, Beydilli Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Bozdağ Mahallesi, Bucak Mahallesi, Bulgurlar Mahallesi, Cabar Mahallesi, Cumalar Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Çakallar Mahallesi, Çandır Mahallesi, Çapak Mahallesi, Çetinler Mahallesi, Çıtak Mahallesi, Düzbel Mahallesi, Emircik Mahallesi, Gökgöl Mahallesi, Gümüşsu Mahallesi, Gürpınar Mahallesi, Irgıllı Mahallesi, Işıklı Mahallesi, İmrallı Mahallesi, İnceköy Mahallesi, İshaklı Mahallesi, Karabedirler Mahallesi, Karahacılı Mahallesi, Karalar Mahallesi, Karamanlı Mahallesi, Karayahşiler Mahallesi, Kavakalanı Mahallesi, Kavakköy Mahallesi, Kıralan Mahallesi, Kızılcayer Mahallesi, Kocayaka Mahallesi, Koçak Mahallesi, Menteş Mahallesi, Osmanköy Mahallesi, Ömerli Mahallesi, Özdemirci Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Sarıbeyli Mahallesi, Sarılar Mahallesi, Savran Mahallesi, Seraserli Mahallesi, Somak Mahallesi, Sökmen Mahallesi, Sundurlu Mahallesi, Süngüllü Mahallesi, Şenköy Mahallesi, Tekke Mahallesi, Tokça Mahallesi, Tuğlu Mahallesi, Yahyallı Mahallesi, Yakacık Mahallesi, Yalınlı Mahallesi, Yamanlar Mahallesi,Yassıhüyük Mahallesi, Yukarı Çapak Mahallesi, Yuvaköy Mahallesi.

Yukarıda ismi yazılı ilçemiz mahallelerinin KIRSAL MAHALLE olarak kabul edilmesini teklif ediyoruz.

05/04/2021

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=