KARACA ÇİVRİL HALKININ SORUNLARINI DİNLEDİ

Yazar : Tarih : Okunma : 209 views Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Çivril’de vatandaşların sorunlarını dinledi.

Çivril’in Irgıllı, Sökmen, Gökgöl, İshaklı,Yuvaköy, Kıralan ve Çıtak mahallelerinde köylüleri ziyaret eden Gülizar Biçer Karaca, vatandaşların şikayetlerini dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe başkanı Bedri Ataş ve meclis üyeleri ile birlikte köylüleri ziyaret etti.

“18 SAAT ÇALIŞTIĞIM HALDE HAKKIMI ALAMADIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM”

Pandemi nedeniyle yaşadıkları sıkıntıları anlatan köylüler, mağdur durumda olduklarını belirterek; “Esnafa bin TL para yardımı oluyor. Açık olan yerlere de kapalı olan yerlere de aynı parayı veriyor. Pazara gidince bile 250 TL para harcıyoruz. Sebze meyve fiyatları almış başını gidiyor. Ben nasıl geçineyim o parayla.  Bin lira ile ne yapabilirim. Senin paran varsa her yere sözün geçiyor. Ama paran yoksa yüzüne bakan yok. Kahvehaneler çoğu zaman kapalı hal böyle olunca para kazanamıyoruz. Ev geçindirmeye çalışıyoruz. 18 saat çalıştığım halde hakkımı alamadığımı düşünüyorum ”şeklinde konuştu.

“SANDIKTA HESAP SORACAĞIZ”

Irgıllılı çiftçiler, yeraltı suyundan para alınmasından şikayetçi olduklarını belirterek; “Şimdiye kadar hiç alınmayan yeraltı suyundan para alıyorlar. Neden bu para alınıyor. Hadi Devlet Su İşleri (DSİ) alabilir. Yeraltı neden alınıyor. Afyonkarahisar’a su verip de bize su vermiyorlar. Ayçiçeği ektik, su olmadığı için sulayamadık. Bize yeraltı suyumuzu parayla satan, bize su vermeyenleri sandıkta hesap soracağız ”ifadelerini kullandı.

“ÇİVRİL’İN ÖZ EVLADI OLDUĞUNU İDDİA EDEN SESİMİZİ DUYMUYOR”

Sökmen Mahallesi’ndeki çiftçiler, her şeyin pahalı olduğunu ve mağdur olduklarını vurgulayarak; “Traktör var mazot pahalı, tarla var sulama suyu pahalı, tencere var yağ pahalı. Çivril’in öz evladı olduğunu iddia eden sesimizi duymuyor ”dedi.

“NEREDE ADALET”

Gökgöl, İshaklı ve Yuvaköy mahallelerindeki çiftçiler ise; “Denizde yatın, mazotunda ötv yok, tarlada çiftçinin mazotunda ÖTV var; nerede hak, nerede adalet? “diye konuştu.

Kıralan ve Çıtak mahallelerimizde vatandaşlarda; “Kuru ekmeğe muhtaç edenlere halkın iktidarını getirerek hesap soracağız “dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=