NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Yazar : Tarih : Okunma : 201 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi Nuri Özen gündem dışı söz alarak konuşma yattı.

Geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı ortağımız İyi Parti, TBMM ye Türklüğümüzü ilkokullarımız da göğsümüzü gere, gere söyleten andımızın yeniden söylenmesi için önerge verdi. Ne yazık ki yerli ve milliyiz diyen iktidar ve ortağı red oyu verdi.

Red oyu verenlerden biri de AKP Genel Başkanının ve sözcülerinin her fırsatta PKK ile bir tutulan, kapatılması için uğraşılan HDP idi.

Adında milliyetçilik bulunan milliyetçilikleri tabelasında kalan Milliyetçi Hareket Partisine ve yerli ve milliyiz diyen AKP ye sesleniyorum.

Cumhuriyet Halk Partisinin 6 okunun birisi milliyetçiliktir. Kurulduğu günden bu yana biz milliyetçiliği sokak duvarlarına değil Kıbrıs ın dağlarına, egenin deniz yataklarına yazmışız biz milliyetçiliği batı ana dolunun haşhaş tarlalarına yazmışız.

Andımızın hangi sözünü söylemekten ve söylenmesinden rahatsız oluyorsunuz yerli ve milliyiz diye övünen milliyetçiliği adeta kendine tapulu görenler; gördük sizlerin gerçek yüzünüzü maskeniz düştü!

Millet ittifakı olarak ve şahsım adına andımız okutulmasın diyen AKP, MHP ve HDP yi buradan kınıyorum.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=