BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ

Yazar : Tarih : Okunma : 155 views Yorum Yap

Türk milletinin gönlünde mümtaz ve müstesna bir yeri bulunan, Milliyetçi Hareket Partisinin kurucusu, Türk siyasetinde önemli görevler üstlenmiş, milliyetçi çevreleri bir araya getirmek için durmaksızın çalışmış, Lider doktrin-teşkilat esasının öncü fikir adamı, Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’in vefatının 24. Yılını saygı, minnet ve dualarla anmayı borç bilerek bugün kıymetli devlet büyüğümüzün bıraktığı mirasa sahip çıkan Türk milleti olarak başbuğumuzu rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Ülküsünden taviz vermeyen, zorluklarla yılmadan mücadele eden, her koşulda önce vatanını düşünen ve tüm varlığıyla vatan sevdasını önce yüreğinde yaşamış ardından gönüllere ülküsünü nakşetmiş herkesin gönlünde taht kurmuş kıymetli bir önderimizdi ve her daim olacaktır. Dava adamı olmak her yiğidin harcı değildir. Dava adamı olmak her şeyden önce inandığı değerleri hayatının odak noktası yapmaktır. Her durum ve koşulda ülküsü için tüm varlığını ortaya koymaktır. Şüphesiz ki başbuğumuz davasını ecdada çıkarmış, ülkesini ve milletini her şeyin üstünde tutan güçlü bir iradeye ve sağlam bir imana sahipti.

Bugün geldiğimiz noktada başbuğumuzun mirası el üstündedir ve her daim olacaktır. Ülkücü her bir nefer bu dava için kanının son damlasına kadar, Azrail canı almaya gelene kadar başbuğumuzun yolunda tüm varlığıyla mücadele edecektir. Aziz Türk milleti olarak başbuğumuzun hayatını idrak etmek ve icraata geçirmek mecburiyetindeyiz. Bir olmadan birlik olmadan ilerlenemeyeceği, Türk’e Türk’ten başka dost olmayacağını yaşanan yıllar bizlere göstermiştir. Başbuğumuzun doktrininden yola çıkarak her Türk neferi bu mirasa sahip çıkmalıdır.

Başbuğum bize miras bıraktığın milliyetçi-ülkücü hareket dimdik ayakta Allah’a hamdolsun. Senin ifadenle “Doğru bir fikri yenecek hiçbir kuvvet yoktur”. Davan emanetimiz başbuğum bu duygu ve düşüncelerimle Milliyetçi Ülkücü camianın yönünü kıble arkasını Türk Milleti olarak belirleyen başta başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere ebediyete intikal eden Ülkü erlerine bir kez daha Yüce Allahtan rahmet diliyorum.

Mekanları Cennet Ruhları Şad olsun. Varolsun Ülkü Ocakları Yaşasın Milliyetçi Hareket Partisi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=