“SEVDAN DA, KAVGAN DA BİZİMDİR”

Yazar : Tarih : Okunma : 107 views Yorum Yap

Denizli Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Murat Aydınlı, MHP ve Ülkü Ocaklarının kurucusu  Başbuğ Alparslan Türkeş`in ölümünün 24.  yıl dönümü nedeniyle  mesaj yayınladı.

 

Türk Dünyası denince akla ilk Başbuğ Alparslan Türkeş’in geldiğini belirten Aydınlı,  “Aziz Türk milletinin kutlu evlatlarından biri olan, kalbi durduğu son ana kadar vatan sevgisiyle çarpan, Türk insanının son Başbuğ’u cennet mekan Başbuğ Alpaslan Türkeş’in ebedi aleme göçmesinin üzerinden tam 24 yıl geçti. Türk dünyasının Bilge lideri, Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i Hakk’a yürüyüşünün 24. yıldönümünde rahmet ve minnet anıyorum. Türk dünyası denince her Türk’ün aklına, fikriyatı ve mücadelesi bugün daha iyi anlaşılmakta olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş gelmektedir. Başbuğumuz ömrünün yarısından fazlasını Türk milliyetçiliği hareketine adamıştır. Türk Milletinin üzerinde oynanan oyunları, Türk Milletinin yaşadığı sorunları yok etmek için çaba sarf etmiş ve son nefesine kadar Milletine ve Türk Dünyasına hizmet etmeye devam etmiştir” dedi.

“RAHMETLE ANIYORUM”

Başbuğ Türkeş’in ömrünü Ülkücülerin yetişmesine   adadığını ifade eden Aydınlı, “Milletimizin yaşadığı zor dönemlerde Türk Milliyetçilerinin ülkülerini yeniden oluşturan ve yön veren son Başbuğ Alparslan Türkeş’tir. Tüm hayatını, mensubu olmaktan gurur duyduğu milletini yüceltme, Allah kelamını yayma ve Türkiye’nin kutlu geleceğini inşa etmek için harcamıştır. Ve bu yolda kalıcı temeller atmak için Vatanımızın teminatı olarak gördüğü Genç Bozkurtların Genç Ülkücülerin yetişmesine adayan Başbuğumuz, yetiştirmiş olduğu milyonlarca ülkücüyle Türkiye’nin geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i kaybetmenin vermiş olduğu acıyı yaşadığımız yeni bir 4 Nisan’a daha ulaşmanın üzüntüsü içerisinde, kutlu davamıza can vererek hayatlarını hiçe sayarak feda eden binlerce şehidimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhun şad, mekanın Cennet olsun Başbuğum. Sevdanda bizimdir kavgan da Başbuğum” ifadelerini kullandı. MESUT GÜLER

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=