“NİLÜFER SEZONU BU ŞEKİLDE Mİ KARŞILANACAK”

Yazar : Tarih : Okunma : 370 views Yorum Yap

Beydilli Mahallesi’nde göl kenarları çöpten geçilmiyor.

Göl kenarındaki çöp yığınlarını çevreye saygısızlık olarak nitelendiren vatandaşlar, yetkililerin bu duruma el atmasını istedi.

“GELİŞİ GÜZEL ATILAN ÇÖPLER ZATEN DOĞAYI MAHVEDİYOR”

Önce çevreye saygı gösterelim diyen vatandaşlar; “Çevreye saygısı olmayanın insana da saygısı olmaz. Gelişi güzel atılan çöpler zaten doğayı mahvediyor. Beydilli Göl kenarına bırakılan bu çöpleri hangi akla hizmet ve kim bıraktı. Bu çöplerin uzun zamandan beri burada olduğu anlaşılıyor. Birde göl kenarının üst tarafında lavanta bahçesi yapıldı bungalov ev yapılacağı ve turizmin başkenti olacağı söyleniyor. Peki, bu şekilde mi turizme kazandırılacak “şeklinde konuştu.

“GÖL KENARINI GÖRÜNCE ŞOK OLDUK”

Beydilli’de gölü ziyarete gelen vatandaşlar çevrenin bu kadar çöp içinde olduğunu görünce şok geçirdiklerini belirterek; “Sosyal medyada ve haberlerde gördüğümüz bu gölü hep merak ediyorduk. Hafta sonu olması nedeniyle ailecek buraya geldik ve durumu görünce şok olduk. Böyle bir yerin çöp yığını halinde olması içler acısı bir durum. Herkesin merak ettiği Göl böyle mi? Çevre böyleyken turizm şehri haline geleceğini düşünmüyoruz”dedi.

“GÖLÜMÜZE SAHİP ÇIKALIM”

Işıklı Gölü’ne neden sahip çıkılmadığını soran vatandaşlar; “Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Turizm Mastır Programı hazırlayarak Çivril’in turizm şehri olacağını söylüyor. Çevre pislik içindeyken neden turistler gelip ziyaret etsin ki. Çivril günden güne iyiye gidecekken kötüye gidiyor. Herkes elini taşın altına koyacak ve Çivril için çalışılacak. Bir an önce çevre temizlenip göl kenarları temiz halini almalı. Gölümüze sahip çıkalım. Nilüfer zamanı geldi. Peki, nilüfer sezonu bu şekilde mi karşılanacak. Gölü tanıtmak için o kadar uğraş verilirken çevre neden bu şekilde bırakılıyor ve yetkililer buna el atmıyor ”ifadelerini kullandı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=