YUVAKÖY KIRSAL MAHALLE OLMAK İSTİYOR

Yazar : Tarih : Okunma : 1.054 views Yorum Yap

Yuvaköy Mahalle sakinleri Kırsal mahalle olmak için Çivril Belediyesine dilekçe verdi.

Yuvaköylü vatandaşlar, köy statüsünü dönmek için imza topladıklarını ve Çivril Belediyesi İmar İşlerine dilekçe vererek haklarını istediklerini söylediler.

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Koray Eren, Mart ayı meclis toplantısında Kırsal Mahalle önergesi verdi. Eren’in verdiği Kırsal Mahalle önergesi AK Partili ve MHP’li üyelerin oyları ile meclis gündemine alınmadan reddedilmişti.

“KÖYÜMÜZÜN HAKKI OLAN KÖY STATÜSÜNE DÖNMESİDİR”

Yuvaköy Mahallesi’nde yaşayan ve Çivril Belediyesi Zabıta emeklisi Safi İbanoğlu;

“Köylerini tekrar köy statüsünü almak el birliği ile uğraşacaklarını söyleyerek; “Köyümüzün hakkı olan köy statüsüne dönmesi için Çivril Belediyesine dilekçe verdik. Cumhurbaşkanımızın 21 Kasım 2019 tarihli Tarım Orman Şurası bildirisinde köy statüsünün köy olarak kalması ibaresi yer almaktadır. ”Köylü şehrin efendisidir” kelimesiyle yola çıkarak köyümüzü tekrar köy statüsüne kazandırılmasını istiyoruz. Belediye Başkanımızda köy kökenli bir belediye başkanımızdır. Bu konuda duyarlı olacağına inanıyorum. Köyden gelen insan köylünün ne durumda olduğunu az çok bilmektedir. ”şeklinde konuştu.

“BELEDİYELER KÖYLERİ TUTSAK HALİNE GETİRDİ”

Tarımsal olarak köyün mağdur durumda olduğunu belirten İbanoğlu; “ Köyümüzde bir çiftçi bir bahçe, hayvan yeri ya da ev yapmaya kalksa hemen zabıta geliyor ve işlem yapıyor. Meralarımızda otlak yerler kalmadı. Belediyeler köyleri tutsak haline getirdi. Bundan dolayı da cumhurbaşkanımızın Torba Yasası var. Bu yasaya da Belediye Başkanının uyacağını düşünüyoruz” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=