ÇİVRİL’DE HARİTA MÜHENDİSLERİ TOPLANDI

Yazar : Tarih : Okunma : 643 views Yorum Yap

Çivril’de özel Serbest Harita ve Kadastro Mühendisleri toplantı gerçekleştirdi. Düzenlenen toplantıda mühendisler, rekabet ortamından dolayı vatandaşların etkilenmemesi için kendi aralarında sabit fiyat politikası belirledi.

Çivril’de 5 adet tescil sahibi serbest harita bürosu olduğunu bildiren mühendisler, tescilli bürolar haricinde işlem yapan vatandaşlara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

“ÇİVRİL’İMİZİ BİR ADIM İLERİYE GÖTÜRMEK İÇİN ÇABA SARF EDİYORUZ”

Haritacılık adına kalıcı kararlar almayı hedeflediklerini belirten mühendisler; “Serbest piyasa ortamında vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek ve radikal kararlar alabilmek için bir araya gelen mühendislerimiz rekabet ortamından dolayı vatandaşların etkilenmemesi için kendi aramızda sabit fiyat politikası içerisinde faaliyet göstermeyi hedef alıyoruz. Gün geçtikçe gelişen Çivril’imiz de artan ve artmaya devam edecek olan haritacılık faaliyetleri konusunda gelecek adına kalıcı kararlar almayı hedefliyoruz. Doğru kararlar alıp Çivril’imizi bir adım ileriye götürmek için çaba sarf ediyoruz ”dedi.

MÜHENDİSLER FAALİYET ALANLARINI ANLATTI

Gerek mühendislik gerekse müşavirlik alanlarında faaliyet gösterdiklerinin altını çizen mühendisler; “Faaliyet alanlarımız; imar uygulamaları (parselasyon),aplikasyon, plankote, vaziyet-bağımsız bölüm planı, halihazır harita yapımı, kamulaştırma ve bunun gibi mühendislik uygulamalardır ”dedi.

“KULAKTAN DOLMA SÖZLERLE HAREKET ETMEMELİ”

Vatandaşların maddi manevi zarar görmemeleri için tescilli bürolardan işlem yapması gerektiğini vurgulayan mühendisler; “Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin üst düzeyde olduğu ilçemizde çiftlik, besihane yapıların yapım aşamaları içinde önemli rolü bulunan haritacılık faaliyetlerinin hassas ölçümler ve güvenilir mühendisler tarafından yapılması gerektiğini, fiyat odaklı yaptıracak işlerde kar yapayım derken zararlı çıkabilirler. Bu nedenle vatandaşların hem yanlış bilgi almamaları hem de zaman kaybına uğramamaları için tescilli harita bürolarına başvurmaları gerekiyor. Vatandaşlarımız gerekli işlemler yapılmadan önce detaylı bilgi alınıp ona göre yol izlemelerini öneriyoruz “şeklinde konuştu.

Çivril Harita ’da gerçekleştirilen toplantıya Deniz Özkan(Doğa Harita),  Gülşah Genç(Gençtürk Harita), Hasan Hüseyin Arıkoğlu(Arıkoğlu Harita) ve Mustafa Kadayıfçı (Çivril Harita) katılırken Hüseyin Kösen mazeretleri sebebiyle katılmadı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=