EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ KÖYLÜLER OLDU

Yazar : Tarih : Okunma : 392 views Yorum Yap

Kocayaka Mahalle Muhtarı Hasan Koç’a başladığı yol çalışmasında köylülerinden büyük destek geldi.

Kocayaka Mahalle Muhtarı Hasan Koç, köyün yeni yapılan mezarlığı için başlattığı yol çalışmasında yalnız kalmadı. Yolları özel bir kepçe ile açtıran muhtara köylüleri kamyon kamyon taş hibe etti.

“KENDİM İÇİN DEĞİL, KÖYÜM İÇİN DESTEK İSTİYORUM”

Kocayaka Mahallesi’ne Çivril Belediyesi’nin 2 yıldır taş üzerine taş koymadığını belirten muhtar Hasan Koç; “Bu mahalle Çivril’e ait değil mi? Neden her yere destek olunurken Kocayaka’ya destek olunmuyor. Kendim için değil, köyüm için destek istiyorum” diye tepki gösterdi.

Kocayaka Mahallesi’nde başlatılan mezarlık yol çalışmalarında köylü muhtarın en büyük destekçisi oldu. Yolun kumlama çalışmalarına traktörleri ile destek veren köylüler düzeltme ve kumlama işinden sonra başlayacak olan taş döşeme işi için muhtarlığa taş hibe desteği verdi. Köyde yaşayan ve gurbette olan birçok kişinin verdiği destek ile mezarlık yolunun büyük oranda taş ihtiyacı tamamlanmış oldu.

“ÇİVRİL BELEDİYESİ MEZAR KAZMAYA BİLE KEPÇE GÖNDERMİYOR”

Çivril Belediyesinden hiçbir destek alamadığını söyleyen muhtar Koç; “Çivril Belediyesinden bırak destek almayı Belediye Başkanı Niyazi Vural, telefonlarımıza bakmıyor. Kocayaka Mahallesi’nde bir iğne bile yapmadı. Ben şahsım adına hiçbir şey istemiyorum. Yapılan her şey köyümüz adınadır. Bu zamana kadar Kocayaka’ya yapılan her türlü hizmet köylünün desteği ile yapıldı. Köyde cenaze olduğu mezar kazmaya bir kepçe dahi gönderemiyor bu kadarı da olmaz. Gürpınar başta olmak üzere birçok mahalleye taş veren Belediye Başkanı Kocayaka’ya neden destek vermiyor. DESKİ yetişemezse özel kepçe çağırıyorum. Belediye Başkanının 2 yılı bitti ama Kocayaka’ya bir adım bile atmadı. 50 yıldır akmayan çeşmeleri akıtır hale getirdik. Özel kepçe getirdim ve tıkanan yerleri tamir ettik ”şeklinde konuştu.

“EL BİRLİĞİ İLE KÖYÜMÜZÜ GÜZELLEŞTİRİYORUZ”

Köylülerine ve hemşerilerine kendisine verdikleri destek için teşekkür eden muhtar Hasan Koç; “Mezarlık yolumuzun taş döşeme işine başlıyoruz. Traktörleri ile kum çeken yol için taş gönderen tüm köylülerimize teşekkür ederim el birliği ile köyümüzü güzelleştirmeye devam ediyoruz. Destek veren emek veren herkese çok teşekkür ederim” dedi.

 

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=