ÖZGÜR BASIN SUSTURULAMAZ!

Yazar : Tarih : Okunma : 1.135 views Yorum Yap

BAŞKAN ÇİVRİL’E YAKIŞIR HAREKETLER YAPMIYOR!

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın gazetecilere tepki göstermesine karşın halk, ‘Başkan ilk önce kendi kurallara uysun ’dedi.

 

Çivril Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferi haftasında Şehitler için döktürülen lokma dağıtımında fotoğraf çeken basın mensubuna  Belediye Başkanı Niyazi Vural, tepki gösterdi.

Sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda Çivril halkını uyaran Başkan Vural’ın kendisinin kurallara uymamasından dolayı halktan tepkiler yağdı.

“BAŞKAN HALKI UYARIYOR KENDİSİ KURALLARA UYMUYOR”

Başkan Niyazi Vural’ın koronavirüs kurallarına uymadığı ve halk ile iç içe iken maskesi çene altında olduğunu söyleyen vatandaşlar; “Belediye Başkanımız vatandaşlarımızı uyarıyor ama kendisi uymuyor. Bu nasıl bir çelişkidir. Allah razı olsun lokma hayrı yapıldı ama ne maske ne mesafe ne de hijyen kurallarına uyulmadı. Bize örnek olması gerekirken ördek oluyor. Bizi uyarıyor kendisi uymuyor. Çivril belediye başkanından soruluyor ama Başkan Çivril’e yakışır hareketler yapmıyor. Vatandaşın sağlığını düşünmesi gerekirken tehlikeye atıyor. Basın mensubuna da fotoğraf çekme diye tepki gösterdi ama basın işini yapıyor. El birliği ile Çivril’de vaka sayısını azaltmamız gerekirken Başkan halkımızın sağlığını riske atıyor “ifadelerini kullandı.

 

“ÇEKERKEN KİMDEN İZİN ALDIN”

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, basın mensubuna ‘hey ne oluyor fotoğraf çekme, çekerken kimden izin aldın, sil o fotoğrafı’ dedi.

 

“HER KARE POZ İÇİN BAŞKANDAN İZİN Mİ ALALIM”

Başkan Vural’ın tepki göstermesine karşı çıkan basın mensubu hangi gazeteci fotoğraf çekerken izin alıyor diye cevap vererek; “Belediye’nin lokma dağıtımı için fotoğraf çekmeye geldik. Fotoğraf çekeceğimiz sırada Başkan Vural, dur çekme, kimden izin aldın, sil o fotoğrafı diye tepki gösterdi. Basın susturulamaz. Basın hürdür. Basın yönlendirilemez. O zaman her kare poz için Başkandan izin mi alalım? Oldu olacak haberi de Başkan şu şekilde yazın diye talimat versin “şeklinde konuştu.

 

 

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=