HİZMET İÇİN BAŞKANLIĞA ADAYIM

Yazar : Tarih : Okunma : 2.581 views Yorum Yap

Çivril esnaflarından Gürol Mutlu, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifine aday olduğunu açıkladı.

Geçen dönem Çivril Belediye Meclis Üyesi olan Gürol Mutlu, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanlığına aday olacağını söylemesiyle birlikte ortaya çıkan hakkındaki söylentilere yanıt verdi.

DEMOKRATİK BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ

Demokratik şartlarda yapılacak olan seçimlere herkesin katılabileceğini kaydeden Mutlu; “Ortalıkta hakkımda bir takım dedikodular yapılıyormuş. Bunları duymak beni derinden yaraladı. Bu bir seçimdir ve şartları uyan herkes aday olabilir. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Demokratik bir ortamda seçim olacak ve bu seçimi bir kişi kazanacak. Bize kazanan kişiye hayırlı olsun demek düşer. Dedikodu yapmak, karalamaya çalışmak bize yakışmaz.” dedi.

RESMEN ADAYIM

Adaylığını padişahlık olarak nitelendiren dedikodulara da yanıt veren Gürol Mutlu;” Hakkımda yapılan dedikodulara göre ben aday olamıyormuşum. Ama böyle bir şey yok. Resmen aday olduğumu buradan duyurmak istiyorum. Tüm halkımızın bunu bilmesini istiyorum.

Bir de ‘Burası padişahlık mı? Abiden kardeşe mi geçecek? Başka kimse yok mu?’ gibi sözler de duydum. Abim bana mührünü mü verdi? Şuan abimin yerine ben mi devam ediyorum da böyle çirkin bir benzetme yapılıyor? Kooperatiflere ortak olduktan 3 ay sonra herkes aday olabilir.  Ben de aday oldum. Ne padişahlık sistemi ile ne de diğer adaylara hakaret ederek bu yola çıkmadım. Her şey esnaf arkadaşların takdirine kalmış. Sandıkta kim kazanırsa o başkan olur. Aday olan diğer arkadaşlara da başarılar diliyorum. ”ifadelerini kullandı.

“ABİM GÖREVİNİ LAYIKIYLA YAPTI”

Mutlu, abisini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını ifade ederek; “Aile büyüğümüz rahmetli Ertuğrul abim 2005 yılından beri Esnaf Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi görevini layıkıyla yaptığı için onur ve gurur duyuyorum. Bunun altını çizmek isterim. Padişah olmasa da sevenleri çoktu. Mutlu ailesinin ve esnaflarımızın başı sağ olsun. ”dedi

“BİZ ORAYA OTURMAK İÇİN DEĞİL, HİZMET ETMEK İÇİN TALİP OLDUK”

Yıllardır esnaflık yapan Mutlu, her zaman esnaflarımızın yanında olacağını belirterek; “Ben Çivrilli esnaf kardeşlerim için var gücümle çalışacağım ve onlara her daim yardımcı olacağım. Biz oraya oturmak için değil, hizmet etmek için talip olduk. Çivrilli esnaflarımızın derdiyle dertlenip göreve geldiğimizde gerekeni de yapacağız” diye konuştu.

“BU YOLDA HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Esnaflığı ile de takdir toplayan Gürol Mutlu, görevi layıkıyla yapacağına inancının tam olduğunu vurgulayarak; “Bu kutsal göreve talip oldum. Kazanırsam inşallah güzel işler yapacağız. Çünkü Çivril halkının hemen hepsiyle iç içeyim.  Böyle bir görevi üstlenecek kişinin halkımız ve esnaflarımızla barışık olması lazım. Allah’a şükürler olsun biz Çivril halkımızla her zaman iç içeyiz. Çıktığımız bu yolda hep birlikte başaracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

GÜROL MUTLU KİMDİR?

Çivril’in Gümüşsu Mahallesi’nde doğdu.  1974 yılında Çivril’e gelerek oto elektrik işinde çalışmaya başladı. 1977 yılında (HOMALILAR) Gümüşsu Oto Elektrik adıyla kendi iş yerlerini açtılar. Abisi Ertuğrul Mutlu, Mahmut ve Recep Mutlu kardeşleri ile birlikte aynı iş yerinde 35 yıl beraber çalıştı.  Halen aktif olan iş yerlerinde Çivril halkına hizmet vermeye devam ediyor. Mutlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=