ŞELALE GİBİ BİR YER

Yazar : Tarih : Okunma : 633 views Yorum Yap

Çivril’in turizme kazandırılmak istenen doğal güzelliklerin bakımsızlığı görenleri hayal kırıklığına uğratıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu havanın da güzel olmasıyla birlikte piknik alanları doldu taştı. Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı gün aileler manzara ve güneşin tadını çıkardı. Gümüşsu Şelalesi de tercih edilen yerlerden biri oldu. Şelale yolu ilk kez gelenlere zorlu anlar yaşattı. Henüz tamamlanmamış olan tesisi ve çevre düzenlemesi ile yerli turistlerden eksi not alan şelale de tuvaletin olmaması da ayrı bir sorun oldu. Cami tuvaletini kullanmak zorunda kalan misafirler temiz olmamasından şikayetçi oldu.

Elde bulunan güzelliklerin değerinin bilinmediğini kaydeden misafirler; “Aydın’dan geliyoruz. Geçiş yolumuzun üzerindeydi ve tanıdıklar şelaleyi görmeden geçmememizi söylediler. Bir kaç saat mola veririz düşüncesi ile sora sora şelaleyi bulduk. Buraya çıkarken baya zorlandık. Keşke yolu biraz daha düzgün olsaydı. Şelale aslında güzel ama burası umduğumuz kadar güzel çıkmadı. Tesis açık olmadığı için tuvalet de büyük sorun oldu. Belki ilerleyen zamanlarda yine geliriz ve belki o zaman burası daha güzel olur.” dediler.

Bir başka misafir aile ise kendilerini arayan dostlarına ‘Şelale gibi bir yerdeyiz.’ şeklinde yaptıkları konuşma ile yaşadıkları hayal kırıklığını ve  memnuniyetsizliklerini dile getirdiler.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=