‘ÇİVRİL’İ EN İYİ BEN ÇİZERİM’ RESİM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Yazar : Tarih : Okunma : 214 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi Kültür Hizmetleri ve Milli Eğitim Müdürlüğü ’nünde katkılarıyla düzenlenen ‘Çivril’i En İyi Ben Çizerim’ adlı resim yarışmasının ödülleri verildi.

‘Çivril’i En İyi Ben Çizerim ’adlı resim yarışmasının ödülleri eski Hükümet Konağında düzenlenen törenle dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül töreni bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Düzenlenen resim yarışmasına 92 adet başvuru yapıldı. Bunlardan 52 tanesi 8-14 yaş kategorisinde olup 10 tanesi ise 15-20 yaş kategorisinde yer aldı.

“ÇİVRİL’İMİZ BÖLGENİN BİR TURİZM MERKEZİDİR”

Açılış konuşmasında resim yarışmasının her yıl düzenli şekilde yapılacağını söyleyen yapan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural; “Maskeli, mesafeli ve koronavirüslü bir dönemde olduğumuz için maalesef programlarımız aksadı. Biz bu programı da yaklaşık bir ay önce ödülleri vermeyi planlamıştık ama covid-19 nedeniyle bugüne kadar ertelendi. Çivril’imiz bölgenin bir turizm merkezidir. Milattan önce 5 binli yıllardan bugüne kadar 7 bin yıldır yaşantının devam ettiği Beyce Sultan höyüğündeki kazılarla tespit edilen bir coğrafyadır. 1017 Malazgirt Zaferi’nden 250 kimi tarihçilere göre 300-400 yıl önce Türklerin akın akın gelip yerleştiği Özdemirci Balbal mezarlarıyla çok eski bir Türk yolu.1176’da Miryekefalon Zaferiyle Anadolu’nun tapusunun alındığı ve Miryekefalon Savaşı’nın meydana geldiği zaferin kazanıldığı tarihi ve kültürel değerlere sahip bir şehir. Biz Çivrilliler olarak öncelikle kendi şehrimizin tarihini ve doğal güzelliklerini bilmemiz gerekiyor. Çivril’imiz bu kadar doğal ve güzel şehri resmetmelerini istedik. Daha sonrasında hikaye ve şiirlerinin yazılmasını istedik. Gençlerimizi, çocuklarımızı seviyoruz. Onların iyi bir geleceğe sahip olması için elimizden geleni yapıyoruz. Resim yarışmasına katılan bütün arkadaşları şiir yarışmasına da davet ediyorum. Yarışmaya katılan ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “ifadelerini kullandı.

Gençlerimizi ileri de Türkiye’yi temsil eden sanatçılar olarak göreceğimize inancının tam olduğunu vurgulayan Milli Eğitim Müdürü İbrahim Keskin; “Türkiye’yi temsil edecek sanatçılarımız şu an burada ”dedi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerini Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Keskin, okul müdürleri ve meclis üyeleri verdi.

 

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=