“6 OKLU BAYRAĞI ÇİVRİL’E DİKECEĞİZ”

Yazar : Tarih : Okunma : 436 views Yorum Yap

Çivril Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanlığının partiye kaydetmiş olduğu üyelere toplu rozet takma töreni gerçekleştirildi.

CHP İlçe Başkanı Bedri Ataş’ın önderliğinde yapılan rozet takma törenine yoğun katılım sağlandı.

Cumhuriyet Halk Partisine katılan 75 yeni üyeye rozetleri başta Bedri Ataş olmak üzere, CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik eşlik etti.

Çivril İlçe Başkanı Bedri Ataş, Çivril Belediyesine 6 oklu bayrağı dikeceklerinin sözünü verdi.

“TÜRKİYE’Yİ İÇİNE DÜŞTÜĞÜ KAOSTAN CHP KURTARACAKTIR”

Vali Recep Yazıcıoğlu Konferans Salonunda geçekleştirilen rozet takma töreninde açılış konuşmasını yapan Çivril İlçe Başkanı Bedri Ataş, Ülkenin demokratik hukuk geleneklerinin yerle bir edildiği başta üniversiteler olmak üzere her kayyum atandığı bir ortamda bir araya gelmiş bulunuyoruz. Demokrasi kuralları olan bir rejimdir, çoğulculuğu içerir. Bizim siyaset geleneğimiz hiç kimsenin diline, dinine, milletine müdahale etmez. Herkesin kendisini var etmesi için güvencedir. 19 yıllık iktidarları boyunca Türkiye’yi çıkmaz kaosa sürükleyen bu iktidarın yaptıklarını halkımız görmüş ve anlamış durumdadır.  Ekonomi batmıştır. Siyaseten yönetemez durumdadırlar ve vatandaş çaresizdir. Çarenin CHP’de olduğu artık görülmüştür. Bugün 75 hemşerimizin partimize katılması bunu göstermektedir. Türkiye’yi içine düştüğü kaostan CHP kurtaracaktır. Esnafın, çiftçinin, memurun ve emeklinin CHP iktidarında nefes alabilecek düzlüğe çıkacaktır. Özerk demokratik üniversite de ancak CHP iktidarında nefes alabilecektir. Sevgili yol arkadaşlarım, sen yoksan bir eksiğiz sloganıyla çıktığımız bu yolda aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza hoş geldin diyor gücümüze güç kattıkları için teşekkür ediyorum ”diye konuştu.

Ülkemizin demokratik hukuk geleneklerinin yerle bir edildiği başta üniversiteler olmak üzere her yere kayyumun atandığı bir ortamda bir araya gelmiş bulunuyoruz.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ TÜRKİYE’NİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜDÜR”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu,  her zamankinden çok birliğe ihtiyacın olduğuna dikkat çekerek; “İnsanların birbirinden ayrıştırıldığı, dilin birbirini ötekileştiren bir dil haline getirildiği bu süreç içerisinde gerçekten birliğe ve beraberliğe her zamankinden çok ihtiyacımız var. Ayrıştırıldık çünkü işlerine öyle geliyordu. . Gerçekten Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin birleştirici gücüdür. Fark etmiyor rengimiz, fark etmiyor dilimiz, fark etmiyor dinimiz, fark etmiyor inancımız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, ayrıştırmayacağız. Gelin ayrışmadan ayağa kalkalım. Gelin ayrıştığımız şeyleri değil, birlik olduğumuz noktalar üzerinden gidelim. Hepimiz milliyiz. Sağcımızda milli solcumuzda milli. Sadece milli olmayan sermayeye hükmederek ülkemizi parsel parsel satanlar milli değil. Bugün Türkiye’de iki tane milli olmayan parti var. Biri Adalet ve Kalkınma Partisi diğeri Milliyetçi Hareket Partisi. Millet ittifakıyla önümüzde seçimlerde de birlik ve beraberlik içinde çalışacağız ve Çivril Belediyesini de alacağız ”şeklinde konuştu.

“KURACAĞIMIZ KOOPERATİFLE ÇİVRİL HALKININ ELMALARINI ALACAĞIZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ise yerel seçimlerde Çivril Belediyesi’ni almak için elinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi. Denizlili hemşerilerimiz ilk defa Cumhuriyet Halk Partisi ile temas etti. İlk defa CHP’ye oy vermeyen insanlar bu defa oy verdiler. 5 belediye başkanı arkadaşımızla birlikte var olan umudu devam ettirmek için çalışıyoruz. Sorumluluğumuz çok ağır. Sizlerin desteği ile bu 5 belediye 15 belediye olacak ve Büyükşehir olacak. Bizler artık beton demiyoruz. İnsanlar artık betondan bıktı. Biz insana yatırım yapıyoruz. İnsan odaklı projelerle hemşerilerimizin karşısına çıkıyoruz. İstihdam alanları yaratıyoruz. Onlar gibi var olan fabrikaları kapatmıyoruz. Sanayiye köstek olmuyoruz. Bizler kooperatif açıyor ve insanları bir araya getiriyoruz. Üretmeye teşvik ediyoruz. Merkezefendi Kadın Kooperatifini açtık. Şimdi de Tarımsal Kalkınma Kooperatifini açıyoruz. Niye açıyoruz. Çivril’e destek olmak için açıyoruz. Bu yıl elma üreticilerin elmaları ellerinde kaldı. Buradan size söz veriyorum. Kurumum ve kendi adıma ne gerekiyorsa yapacağım. İl başkanımız ve 5 belediye başkanımızla yaptığımız istişare sonucu elma üreticilerinin elmalarını alacağız ”ifadelerini kullandı.

“DERMAN BELEDİYECELİĞİNİ ÇİVRİL’E GETİRMEYE HAZIRIZ”

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Çivril’i millet ittifakı bayrakları ile donatmak için kapı kapı dolaşmaya hazır olduklarının altını çizerek; “Bizler 31 Martta derman belediyeciliği olarak maalesef 5 belediye olarak ilçelerimize getirebildik. Şu an ilçelerimizde mucizeler yaratıyoruz. Derman Belediyeciliğini Bozkurt’ta tarım ve hayvancılık alanında uygulamaya çalışıyorum. Bu sene ekip biçtiğim arazi bir milyon metre kare. Biz derman belediyecileri şunu biliyoruz üretirsek ayakta dururuz. CHP olarak istiyoruz ki Derman Belediyeciliğini Çivril’e getirelim. Çivril’i nasıl alacaksak, nasıl millet ittifakı bayrağı ile donatacaksak bizler kapı kapı dolaşmaya hazırız. Buradan 5 belediye başkanımız adına söz veriyorum. Yolunuz yolumuzdur, yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur ”dedi.

“ÇİVRİL CHP’İN KALESİDİR”

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Çivril’in sosyal demokrat bir ilçe olduğunu belirterek; “Çivril tarımın, çiftçiliğin öncü ilçelerinden bir tanesidir. Burası CHP’nin kalesidir. Geçen seneki kongreden bugüne kadar örgütümüz büyüyerek yoluna devam ediyor. 2024 yılındaki yerel seçimlerde Çivril ve diğer ilçeleri alarak Büyükşehir Belediyesi’ni de kazanalım.  Bununla ilgili ne gerekiyorsa ben her zaman yanınızdayım ”diye konuştu.

“KAZANILAMAYACAK HİÇBİR SEÇİM YOKTUR”

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, herkesin protokol üyesi olduğunu söyleyerek; “ CHP’de herkes protokolün aslan gibi bir parçasıdır. Bu coğrafya CHP’nin yeşerdiği ve CHP’li kimliğin oluştuğu bir coğrafyadır. Çivril’e ilk geldiğimde Fadime Çakır annemin yanına gittim. Eğer Fadime Çakır annem bu yaşında bu salona geldiyse CHP için yüreği çırpıp da buraya gelmeyen arkadaşlarıma selam olsun. Bu nasıl özlem, bu nasıl onur ve heyecandır.  Honaz’da 70 yıl sonra CHP seçim kazandı. Kazanılamayacak hiçbir seçim yoktur. Yeter ki doğru strateji izlensin ve doğru aday, ekiple yola çıkılsın. En önemlisi tembellik edilmesin. Yoksa bu bayrağı oraya dikmek için daha çok 2024’ler görürüz. Tembellik etmeden çalışmaya devam edeceğiz.  Bir sonraki dönem de Çivril’de Cumhuriyet Halk Partili Belediye olması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım ”ifadelerini kullandı.

Konuşmalarından ardından CHP’ye yeni katılan üyelere rozet takma töreni gerçekleşti. Daha sonra 5 Belediye Başkanı İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve İlçe Başkanı Bedri Ataş, esnafı ve pazarı ziyaret edip sorunları dinledi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=