AÇILMADAN HARABEYE DÖNDÜ

Yazar : Tarih : Okunma : 1.126 views Yorum Yap

Çivril’de ortada kalan stad bakımsızlıktan çöplüğe döndü.

Spor Toto tarafından yapılan ilçe stadı kullanılmadan harabeye döndüğünü gören vatandaşlar tepki gösterdi. Kaderine terk edilen stadın tuvalet ve duşları görenleri şaşkına çeviriyor.

Çivril’de 2018 yılında Spor Toto tarafından yapılan UEFA standartlarındaki stadın tuvalet ve duşlarına atılan çöpler yüzünden kullanılamaz hale geldi. Pislikten geçilmeyen ve şişelerin atıldığı stadın içler acısı haline stada yürüyüş yapmak için gelenler isyan etti.

Yürüyüş yapanların kullanımı için kapıları açılan ancak saha ve tribünleri kapalı olan İlçe stadının tuvalet ve duşları kullanılamaz hale gelirken fayansları kırılan, kapılarına yazılar yazılan tuvaletlerin etrafında lavabo ve su tesisatı borularının da olması tepkilerin büyümesine neden oluyor.

“LAFA GELİNCE YEŞİL ÇİVRİL İCRAATA GELİNCE ÇÖPLÜK ÇİVRİL””

Stada spor yapmak için gelenler, stadın sahipsiz bırakılmasına tepkisini göstererek, “Çivril’e kazandırılan bu stat UEFA standartlarında. Ancak nedense bir türlü kullanıma açılmadı. Yürüyüş yapanlar için kapıları açtılar ama gece gelenler tuvaletleri harap etmiş. Stadımız sahipsiz kaldı. Burada rahatça spor yapamıyoruz. Her yer kırık içki şişeleri ve çöplerle dolu. Stadın içerisinde sentetik sahada yabani otlar bitmeye başladı. Çivril Belediyesi neden yapılan bu stada sahip çıkmıyor. Neden bu şekilde harabeye dönmesine müsaade ediyor. Emek verip yapılan şeylerin neden kıymeti bilinmiyor. Lafa gelince yeşil Çivril icraata gelince çöplük Çivril” diyerek bakımsızlığa tepki gösterdi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=