BU İŞ YERİNDE HER ŞEY ORGANİK

Yazar : Tarih : Okunma : 808 views Yorum Yap

Çivril’de genç girişimci kendi imkanlarıyla açtığı dükkanın da organik ürünler satmaya başladı.

Doğadan Şarküteri adı altında dükkan açan genç girişimci, dükkanında sattığı doğal ürünlerle dikkatleri üzerine çekiyor.

“HER ÜRÜN KENDİ MEMLEKTİNDEN”

Genç girişimci Serkan Milli, pandemi döneminde farklı iş arayışı içinde olduğunu ve Çivril’de doğal ürünler satan yerin olmadığını tespit ederek bu iş yerini açtığını belirterek; “Çivril’de hemen hemen her şey var. Ama araştırdık ve doğal ürünlerin olmadığını tespit ettik ve dükkanı açmaya karar verdik. Her ürünleri yerinden getirtiyoruz. Bal, reçel, erişte, tarhana, sirke, pekmez, süt reçeli, zeytinyağı, peynir, zeytin, kuru meyveler birçok çeşit ürünleri hep olduğu ilden getirtiyorum. Zaten bu işe girmeden önce çok araştırdım ve numuneler geldi. Onları deneyip o şekilde aldık. Müşterilerimin memnuniyeti çok önemli ve güzel dönüşler aldık ”dedi.

“SÜT REÇELİNİN FAYDALARI SAYMAKLA BİTMEZ”

Süt reçelini Çivril’e ilk getiren kişi olduğunu söyleyen Milli; “Süt ve şekerin son derece ağır ateşte devamlı olarak karıştırma ile pişirilmesi sonucunda elde edilen süt reçeli son derece yoğun bir kıvama sahiptir. Genel olarak sabah kahvaltı sofralarını lezzetlendiren süt reçelinin kullanımı çay saati gibi etkinliklerde de yoğun olarak gerçekleştirilir. Tamamen doğal ve katkısız olarak üretilir. Faydaları saymakla bitmez. Mesela doğal süt reçeli tüketildiğinde vücudu zinde tutar,kasların gelişimine faydası olur. Süt reçeli tüketildiğinde saç ve diş sağlığını olumlu yönde etkiler. Zaten süt ve süt ürünleri cilde parlaklık ve güzellik kattığı ispatlanmıştır. Ayrıca reçeli nemli ve rutubetli ortamlarda açık kalmamasına dikkat edilmeli ve serin yerde muhafaza edilmelidir ”şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=