İĞDİR KAVŞAĞINA ÇEŞME YAPILDI

Yazar : Tarih : Okunma : 542 views Yorum Yap

İğdir Mahallesi Uşak yolu caddesi üzerinde bulunan yol kenarına oğlu Semih Hacım, merhum babası Remzi Hacım içim dört yol kavşağına çeşme yaptırdı.

“DÖRT YOLDA OLMASI İYİ OLDU”

İğdir Mahalle Muhtarı Sadettin Özel yol genişlemesini göze alarak çeşmeyi kenara aldıklarını belirterek; “Çeşme yol kenarında 5 metre doğu tarafında idi. Biz çeşmeye ortaya aldık ve güzelleştirmeye çalıştık. Çünkü Antalya- Dinar yolu genişleyecek onu da göz önüne alarak yaptık. Çeşmenin dört yolda olması iyi oldu. Çünkü yürüyüş yapmaya gelenler, yoldan geçenlerin içebileceği yerde ”dedi.

“7 YILDIR ÇEŞME YOKTU”

Çeşmenin yapımı ile ilgili bilgi veren muhtar Özel; “2014 yerel seçimlerinde Büyükşehir olduk. Tabi ki bu yasayla beraber Denizli Büyükşehir Belediyesi tek şerit olan yolumuzu yeniden düzenledi ve çift şeritli sıcak asfaltlı yola çevirdi. Bisiklet ve yürüyüş yollarını da yaptı. Bu düzenleme sonucunda bizim çeşmemiz yolun ortasında kalmasıyla yıkıldı günden beri yani 7 yıldan beri çeşmemiz yoktu. Bir çeşme yaptırmak için de muhtarlığımızın bir bütçesi olmadığı için arayış içerisine girdik. Sağ olsun Çivrilli İş insanı Semih Hacım bizim sesimize cevap verdi. Mahallemize ve halkımıza Merhum Babası Remzi Hacım adına çok güzel bir çeşme yaptırdı. Önümüzde ki günlerde çevre düzenlemesi ve banklarıyla beraber güzel bir dinlenme yeri olacak. Bu çeşmeye yürüyüş yapan insanların gelerek elerini yüzünü yıkayarak su içmeleri açısından gerçekten bir ihtiyaçtı. Bize bu güzel çeşmeyi yaptırarak hediye eden Çivrilli iş insanı Semih Hacıma Mahallem ve halkım adına teşekkür ederim ”şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=