KURDUĞU KÜTÜPHANE İLE TAKDİR TOPLUYOR

Yazar : Tarih : Okunma : 748 views Yorum Yap

Çivril’de kütüphane kuran Mustafa Özdemir, mahalle halkı tarafından büyük takdir topluyor.

Yamanlar Mahalle Muhtarı Mustafa Özdemir, mahalleye kurduğu kütüphane ve bağışlanan kitaplarla öğrencilerin eğitimine katkıda bulunuyor.

Pandemide öğrencilerin internet üzerinden ders işlemeleri üzerine mahalleye fiber internet getirdiklerini söyleyen Muhtar Mustafa Özdemir, bu sefer de eğitime katkı sağlamak ve öğrencelere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla köye kütüphane kurdu.

“ÇEŞİTLİ KİTAPLARIMIZ VAR”

Kütüphanede bin kitabın olduğunu söyleyen Özdemir; “Kantar kurduğumuz zaman buraya kulübe yapılacaktı. Bizde burayı genişlettik ve Doktor Hüseyin abimizin fikriyle mahalleye kütüphane kurmaya karar verdik. Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, binanın temeli ve kitap rafları yapmamızda yardımcı oldu. Kitapları ise ÇEVAM başkanı Doktor Hüseyin abimiz gönderdi. Şu an bin tane kitabımız var ve 500 tane daha gelecek. Kütüphanemiz 25 metre kareden oluşmaktadır. İçerisinde bir çok çeşit kitabımız mevcuttur ”dedi.

“PANDEMİDE EN GÜZEL AKTİVİTE KİTAP OKUMA”

Kütüphaneye en çok ilgiyi kız çocukları gösterdiğini belirten Özdemir; “kütüphanemizde bulunan kitaplar her kesime hitap ediyor. Yaklaşık mahallemizde 40 öğrenci var ve hepsi buraya gelip kitap alıyor. Pandemi döneminde özellikle öğrenciler için çok güzel bir aktivite oldu. Kalın kitabı iki günde bitiren çocuklar var. Çok olumlu dönüşler aldım. Mahalle halkı çok memnun oldu. Şu an çok fazla kitap yerimiz yok ama 500-600 tane daha kitap olsa çok iyi olacak. Bağışlamak isteyenler olursa yardımları bekliyoruz. Tek ihtiyacımız elektrik. Mera olduğu için Aydem tarafından elektrik verilmiyor. Ama bu konuyu da aşacağımıza inanıyorum ”şeklinde konuştu.

“KİTAP HAYATTIR”

Kütüphane de her yaş grubundan insanın vakit geçirdiğinin altını çizen Özdemir; “Hem çocuklarımızın hem de mahalle halkının kültür seviyelerinin yükselmesini ve daha bilinçli kişiler olmasını sağlamak için var gücümüzle çalıştık ve kütüphaneyi kurduk. Ben aydınlanmanın, bilinçlenmenin ve toplumsal kalkınmayı, toplumsal değerleri, toplumsal ahlakı onaracak, iyileştirecek ve geliştirecek şeyin kitap olduğuna inananlardanım. Kitabın değeri bitmemiştir. Biteceğini de düşünmüyorum. Kitap hayattır. “ifadelerini kullandı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=