MART AYI MECLİSİ TOPLANDI

Yazar : Tarih : Okunma : 106 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı birinci birleşim ikinci oturum Belediye Başkanı Niyazi Vural başkanlığında Vali Recep Yazıcıoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Gündemin birinci maddesi olan “Denizli ili Çivril ilçesi Çakallar Mahallesi 142 numaralı parselde kayıtlı tarla vasıflı 9875.00 m2 alana sahip belediyemize ait taşınmazın satışının yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi “muhalefet tarafından şerh koyuldu.  Oylama sonucu 14 kabul 10 ret ile gündemin birinci maddesi kabul edildi.

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural,  gündemin birinci maddesine ilişkin yaptığı açıklamada; “Komisyon raporunda muhalefet şerh koymuş am biz burada rant için değil belediyemizin hizmetlerini sürdürebilmesi için yapıyoruz. Geçmiş yıllarda yani belediyenin kurulduğu günden bu yana gelen belediye başkanları değişik dönemlerde taşınmaz satışı yaptıklarını dönem dönemde alım yaptıklarını ifade ettik. Bu dönemlerde meclis üyesi olsaydınız u şekilde muhalefet eder miydiniz? ”diye konuştu.

“HER TÜRLÜ TAŞINMAZ SATIŞINA KARŞIYIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Nuri Özen, Başkan Vural’a geçmişte yapılan taşınmazların satışlarını iyiymiş gibi göstermenin bir anlamı yok diye tepki göstererek;” Geçmişte yapılan satışlar o günün şartlarıymış yapılmış o günde muhalefet eden mutlaka bulunmuştur. O mecliste olsaydık yine satışlara karşı çıkardık. Çakallar Mahallesi’nde ya da başka bir yerde satışın olmasına karşıyız” dedi.

“ÇAKALLAR’DAKİ ARSA KENTLER BİRLİĞİ ÜYELİĞİ İÇİN Mİ SATILIYOR?”

Başkan Vural’a enerji kentlerine katılım bedelini soran İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Koray Eren; “Çakallar’daki arsayı satacaksanız birliğe üye mi olacaksınız? ”dedi.

Enerji Kentleri Birliğine üye olunmasının yıllık 12 bin TL katılım bedeli olduğunu söyleyen Başkan Vural; “Koray Eren’in sorusuna bu şekilde düşünmemek lazım “diye cevap verdi.

Gündemin dördüncü maddesi” Enerji Kentler Birliğinde Belediyemizi temsil etmek üzere meclis üyeleri arasından bir asıl ve yedek üyenin belirlenmesi”açık oylama ile Yakup Ahmet Şahan asil üye Lütfi Karaman yedek üye seçildi.

 

 

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=