ÇİVRİL BELEDİYESİ ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLİYOR

Yazar : Tarih : Okunma : 108 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi “Yunan İşgali ve Cabar Şehitlerimiz” konulu ödüllü şiir yarışması düzenliyor.

Milli Mücadele Döneminde Çivril’in Yunanlılar tarafından işgali yapılan katliamların unutulmaması ve bu yaşanan acıların yarınlara aktarılmasını amaçlanıyor.

“MANA VE TEMAYI ŞAİRLERİMİZİN HAYAL DÜNYASINA BIRAKIYORUZ”

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Şiir yarışması ile tarihin her döneminde devletine ve yaşadığı topraklara sahip çıkan atalarımız, geçmişten gelen tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkmak, bu değerlerin geleceğe aktarma çabası içerisindeyiz. Çalışkan, vefakâr, hoşgörülü ve tarihe yön verecek kadar azimli insanların yaşadığı yeşil Çivril’imizde toplumumuzun tüm bireylerine sahip çıkmak için çalışmalar yapıyoruz. Anadolu’nun tapusunun alındığı 17 Eylül 1176 yılında ilçemiz sınırlarında kazanılan Miryokefalon Zaferi ile Türk tarihin akışında yön veren topraklar olma onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu nedenle Çivril Belediyesi tarafından İlçemizin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerine sahip çıkma ve yarınlara taşıma amacı ile sanatın bir başka ve en önemli estetik formlarından olan şiirle süslenmesi hedefliyoruz. Şairlerimizin, yarışmanın mana ve temasını tamamen kendi ruh dünyalarında anlam bulduracakları dizelere dökmeleri amaçlanmıştır. ”ifadelerine yer verildi.

İŞTE ŞİİR YARIŞMASINA KATILIM ŞARTLARI

  • Yarışmanın konusu; “Yunan İşgali ve Cabar Şehitlerimiz” konulu şiirler olarak belirlendi.
  • Gönderilen şiirlerin altına isim veya rumuz yazılmayacak.
  • Yarışmaya katılacak şiirlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde (basılı olarak) yayımlanmamış olması gerekiyor.
  • Bir şair, yarışmaya en fazla bir şiir ile katılabilir.
  • Şiirlerde tarz ve ekol sınırlaması yok.
  • Gönderilen şiirlerin uzunluğu 100 satırı aşmamalıdır. Daha uzun şiirler değerlendirme dışı bırakılacak.
  • Başvurular Belediyemize Beyaz Masaya ve www.civril.bel.tr internet web adresinden yapılacak.
  • Yarışmada katılan şiirlerin ve ödül kazanan şiirlerin her türlü yayın hakları Çivril Belediye’ne aittir.
  • Yarışmaya katılan şiirlerden uygun görülenler, ek bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, Çivril konulu kitapta ve web adresimizde toplanacak ve yayını yapılabilecek.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

Şiir yarışmasında dereceyi girenleri çeşitli ödüller bekliyor. Birinciye 2 bin, ikinciye bin, üçüncüye 500 TL verilecek. Son başvuru tarihi ise 22 Mart Pazartesi (Mesai bitimine kadar) olup 26 Mart 2021 tarihinde açıklanacak. Yarışma sonuçları Çivril Belediyesi sosyal medya hesapları ve www. civril.bel.tr adresinin duyurulacak.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=