ÇİVRİL BELEDİYESİ’NİN ÇOCUKLARA VERDİĞİ ÖNEM BU KADAR MI?

Yazar : Tarih : Okunma : 398 views Yorum Yap

Çivril’de cam kırıkları ve çivilerin yer aldığı çocuk parkı adeta kaderine terk edildi.

Mahalle halkı, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın okullarda bayrak törenlerine katılırken neden çocukların oyun alanı olan parkların temizliğine dikkat etmiyor. Bizim çocuklarımızın canı bu kadar kıymetsiz mi diye tepki gösterdi.

“PARKTA TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR”

Oyun parkında yer alan cam kırıkları ve çivilerin çocuklar için tehlike arz ettiğini iddia eden vatandaşlar; “Çocukların oyun alanları içerisinde cam kırıkları, taş parçaları ve çiviler mevcut. Çocuklarımızı en özgür oldukları alan olan parklarda tehlike çanları çalıyor. Oyun oynarken ya cam kırıkları bir tarafını keserse ne olacak. Çocuklarımız mecburen burada oynuyor, başka oynayabilecekleri yer yok. Yerler pis. Çakıl taşları, cam kırıklıkları ve çivilerle dolu. Çocuklarımızı göz göre göre tehlikenin içinde mi oynatalım. Yetkililere sesleniyorum, şu parkın halini görün artık. ”ifadelerini kullandı.

 

HALK ŞİKÂYETÇİ

Mahalle halkı, bu parkın tehlikeli olduğundan yakınarak yetkililerin konuya ilgisizliğinden dolayı şikâyet etti.

Vatandaşlar, her zaman park ve bahçelere düzenleme ve temizleme çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyleyen Başkan Vural’a neden bu parkın temizlenmediğini sordu.

“LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ, İCRAAT GEREK”

Mahalle halkı Başkan Vural’ın park ve bahçeleri gezmediğini öne sürerek; “Lafla peynir gemisi yürümez icraat gerek. Park bahçe düzenlemeleri nasıl yapılıyor temiz mi diye neden gelip bakmıyor. Tabi yollar, park ve bahçelere önem veriyoruz. Yeşil Çivril’imiz için çalışıyoruz diyor başkan ama yeşil Çivril’in yeşil denilecek bir tarafı kalmadı. Yapılan çalışmaları gelip yerinde incelesin ki yapılmayanları görsün. Ama gelip bu parkı görmemiş herhalde. Denetlemiş olsaydı bu park bu şekilde olmazdı. Bu da yerinde denetleme yapmadığının göstergesidir. Çocuk oyun gruplarına da sözümüz yok. Doğru olan neyse onu söylüyoruz. Oyun grupları bakımlıyken neden çevresi bakımsız.” diyerek sözlerini noktaladı.

“BELEDİYE YETKİLİLERİ PARKIN BU HALİNİ HİÇ Mİ GÖRMÜYOR?”

Çocuğunu bu parka getirmekten son derece tedirgin olduğunu ifade eden mahalle sakinleri ise; “Belediye yetkilileri parkın bu halini hiç mi görmüyor? Bu camlarla ve çivilerle dolu parkta çocuğumuzun biri düşüp kolunu kesse ya da ayağına çivi batsa bunun hesabını kim verecek?” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=