“ESNAFIMIZA HER KONUDA YARDIMCI OLMAYA HAZIRIZ”

Yazar : Tarih : Okunma : 316 views Yorum Yap

Çivril Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Cengiz Tanışman, göreve geldiği günden beri esnafın yanında olduğunu ve kredi alım sürecini hızlandırdığını söyledi.

“AMACIMIZ ZORLAŞTIRMAK DEĞİL, KOLAYLAŞTIRMAK”

Kooperatif başkanı olarak seçilirse vatandaşın işlerini kolaylaştıracağının altını çizen Tanışman; “Kooperatif başkanı olursam şu an yaptığımın aynısını yapacağım. Çünkü biz buraya işleri zorlaştırmaya değil, kolaylaştırmaya geldik. Önceki dönem yönetimlerde bulunduğum için bu işte zaten 15 yıllık bir tecrübem var.  Şu anda da aynı ekiple devam ediyoruz.Buraya yeni bir şeyler yapmak isterim ama bu bizim elimizde olan bir şey değil. Devletin bize verdiği imkanlar kapsamında birtakım şeyler yapacağız. Kredi vermek esnafımızın krediye daha çabuk ulaşmasını sağlamak. Daha önceden kredi sicili bozuk olan ama şu an işlerinin düzgün olduğunu gördüğümüz üyelerimize kredi çıkması konusunda yardımcı olduk ve olacağız. Esnafımızın her konuda yanında olmaya hazırız ”dedi.

“3 AY ÜYE OLMA ŞARTI”

Kooperatif başkan adayı olmak için kriterlerin olduğunu kaydeden Tanışman; “Yönetime ve başkanlığa aday olabilmek için Esnaf Kefalet Kooperatifine üye olması lazım ve en az üye olduktan sonra da 3 ay geçmesi gerekiyor. Bu kriterler olduktan sonra herkes aday olabilir. Ayrıca aday olan diğer arkadaşlara da başarılar diliyorum. Herhangi bir olumsuz düşüncem yok ki herkesin doğal hakkıdır çıkabilirler çalışabilirler. Biz de kendimize göre gayret içerisindeyiz ve çalışıyoruz. Bu iş ekip işidir ve ekip işi de zordur. Yani bu işte tecrübeli olmak lazım. ”şeklinde konuştu.

“KREDİ ALIMLARI İKİ KATINA ÇIKTI”

Kredi sürecini bir haftaya düşürdüklerini ve bunun da kredi alımlarını artırdığını söyleyen Tanışman; “Geçmiş yıllara oranla kredi alımlarında artış söz konusu. Bir de biz kredi sürecini bir aydan bir haftaya indirdik. Kredilere yetişemiyoruz. Vatandaşların işini kolaylaştırdık ve üç personelle bu işi başardık. Pandemi sürecinde zorda kalan esnafa yardımcı olmaya çalıştık. Kısacası kredi alımları iki kat arttı” ifadelerini kullandı.

CENGİZ TANIŞMAN KİMDİR?

1985’ten bugüne Çivril’de esnaflık yapan ve hırdavat üzerine iki işyeri bulunan Cengiz Tanışman evli ve iki çocuk babasıdır.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=