11 KAMYON DOLUSU ÇÖP TEMİZLENDİ

Herkes eğlendi onlar gece gündüz çalıştı.

11 KAMYON DOLUSU ÇÖP TEMİZLENDİ
Yazar : Tarih : Okunma : 734 views Yorum Yap

Herkes eğlendi onlar gece gündüz çalıştı.

Çivril Belediyesi temizlik ekipleri, festival sürecince gece gündüz Çivril’i temiz tutmak için çalıştı.

Çivril Belediyesi temizlik Hizmetleri ekipleri üç gün süren festivalin ardından festival alanı ve sergilerin olduğu sokakları üç saat içinde temizledi.

8- 9 -10 Eylül tarihlerinde yapılan Çivril Elma Tarım ve Kültür Festivali Pazar günü sona erdi. Üç gün boyunca on binlerce kişinin ziyaret ettiği Çivril’i temiz tutmak için çaba sarf eden temizlik ekipleri festivalin son bulmasının ardından sabah başladıkları temizlik ile festival alanından toplam 11 kamyon çöp topladı.

Festivalin son günü ile sergilerin kalkması ile sabahın ilk ışıklarında çalışmalara başlayan ekipler mesai saatine kadar Hükümet ve Uşak caddelerini temizleyerek haftaya ve güne hazır hale getirdi.

Çalışmalar hakkında yapılan bilgilendirmede festival süresince temizlik ekiplerinin mesai gözetmeksizin çalıştığı belirtilerek “Çivril Belediyesi olarak bu yıl 25’incisini düzenlediğimiz ve komşu iller başta olmak üzere ülkemizin birçok şehrinden on binlerce misafirlerimizin geldiği Çivril’imizi temiz tutmak için var gücümüzle çalıştık. Festival süresince 8 Eylül Cuma günü akşamı konser alanı ve festival sokağından 2 kamyon, 9 Eylül Cumartesi gün 3 kamyon, 10 Eylül Pazar gecesi ve Pazartesi gün sabahı ise 6 kamyon atık ve çöp temizlenmiş ve bertaraf sahasına götürülmüştür “denildi.

Öte yandan vatandaşlar ise festival alanında yeterli çöp kutusu olmadığını ifade ederek festival alanında gezen insanların çöp atacak yer bulamadığı için ellerindeki çöpü yerlere atmak zorunda kaldıklarını belirtti.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=