Yazılar

HATALAR, YANILGILAR

HATALAR, YANILGILAR

Elbab ve Afrin’den sonra Barış Pınarı operasyonu sürecini hep birlikte takip ediyoruz. Yurt içerisinde Bölücü Terör Örgütü(BTÖ) ile mücadele kesintisiz devam ederken, Güney sınırlarımızın ötesinde de BTÖ ile mücadele devam..
KABIZLIĞI ÇÖZEN BESİNLER

KABIZLIĞI ÇÖZEN BESİNLER

     Kabızlık durumu; barsak hareketlerinde zorluk, dışkı geçişinin ağrılı olması ve tuvalete çıkışın uzun süre olmaması durumu olarak adlandırılabilir. Dışkılama sayısı sağlıklı kişilerde farklılık göstermekler birlikte genel olarak günde bir..
ORTAK AÇIKLAMA

ORTAK AÇIKLAMA

“Türkiye’nin sivil toplumu ile meslek ve iş dünyasını temsil eden; • Türkiye Barolar Birliği, • Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), • Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN), • Türkiye Emekliler Derneği •..
Zihin Kontrolü Sağlayan Parazitler

Zihin Kontrolü Sağlayan Parazitler

“Zihin kontrolü” ifadesi, bir bilim kurgu filmini andırıyor olsa da, bazı parazitler, emellerine ulaşmak için konak canlısını kurnazca ve korkunç yöntemlerle kullanıyor. Bir parazit düşünün ki; bir hayvanın davranışlarını değiştiriyor,..
GÜN BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR

GÜN BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR

Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “İman edip hicret eden ve Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad edenlerin Allah katındaki mertebeleri pek büyüktür. Muradına erecek olanlar da onlardır.”..
Bel, Basen, İç Bacak İnceltmek için Neler Gerekir?

Bel, Basen, İç Bacak İnceltmek için Neler Gerekir?

Hanımlar, belinizi, iç bacağınızı veya basenlerinizi inceltmeniz için yağ yakmalısınız. Bölgesel yağ yakımı mümkün değildir. Yüzlerce mekik çekmek, saatlerce belimizi çevirmek belimizdeki yağları yakmayacaktır. Aynı şekilde iç bacak ve basen..
Vergi Borcu Silinir mi ?

Vergi Borcu Silinir mi ?

Sosyal medyada ve çeşitli yayın organlarında vergi borçlarının silindiği şeklinde bir takım haberler  duyuyorsunuzdur.Bende merak ettim araştırdım olabilirliği varmı? Vergi incelemesi geçiren ve büyük miktarlarda vergi ve cezalara muhatap olan..
GERİDE KALAN GELENEKLER…

GERİDE KALAN GELENEKLER…

Sıcak bir yaz günü, kara sabanın arkasında adım adım gidip gelip, arkasında bıraktığı, kara sabanın bir karış derinliğindeki topraktaki kımıl kımıl kımıldayan solucanları, solucanları kapmak için dolaşan leylekleri ve sığırcık..
TARIMIN SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI

TARIMIN SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI

Üreticilerin bugün geldiği nokta sürdürülebilir bir durum değildir. Üreticiler, kredilerle kredileri kapatmaya çalışırken daha fazla borçlanmaktadır. Üreticiler borç batağında, ipotekli, hacizli durumuna düşmüşler. Ülke kaynaklarının savurgan bir şekilde kullanılması, üreticinin..