Yazılar

GELİŞMELER ENDİŞELENDİRİYOR

GELİŞMELER ENDİŞELENDİRİYOR

Suriye’de Rejim güçleri İdlib’de saldırılarına devam ediyor. Saldırılarla birlikte sivil halk Türkiye sınırına göç ediyor. İdlib’de Rusya üzerinden politika geliştiren Türkiye, umduğunu bulamıyor. Rusya, Suriye Rejimine ışık yakarken, Türkiye’yi oyalıyor...
K VİTAMİNİ

K VİTAMİNİ

Lifli yeşil sebzelerde, özellikle brokoli ve brüksel lahanasında bol miktarda bulunan K vitamini farklı formlara sahip bir vitamindir. Yağda çözünebilen, esansiyel K vitamini vücudun kanın pıhtılaşmasında görev alan bazı proteinleri..
MARKA HAKKININ İHLALİ NEDİR?

MARKA HAKKININ İHLALİ NEDİR?

Marka hakkının ihlali kavramını anlayabilmek için markanın tanımını yapmak gerekir. Marka, bir işletmenin mal ve hizmetlerinin diğer işletmelerin mal ve hizmetlerinden ayırmaya yarayan her türlü işarettir. Bir ticaret malını tanıtmaya..
TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI VE SOSYAL MEDYA AHLAKI

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI VE SOSYAL MEDYA AHLAKI

Muhterem Müslümanlar! Yüce dinimiz İslam’ın ana gayesi, yeryüzünün en şerefli varlığı olarak yaratılan insanın can, mal, akıl, ırz ve inancını korumaktır. İslam, bu beş temel değeri dokunulmaz kabul eder. Hangi..
Futsal (Salon Futbolu)

Futsal (Salon Futbolu)

  * Futsal alanının uluslararası ölçülerinde sahanın uzunluğu en az 38 en çok 42, genişliği ise en az 18, en fazla 25 metredir. Penaltı noktası kaleye 6 metre, ikinci penaltı..
ESNAFIN İŞSİZLİK MAAŞI ŞARTLARI

ESNAFIN İŞSİZLİK MAAŞI ŞARTLARI

  Bağ-Kurluların işsizlik sigortası kapsamına alınması amacıyla 6824 Sayılı Torba Kanun ile birlikte Esnaflar için de işsizlik sigortasına ilişkin düzenlemeler getirildi. Esasen 8 Mart 2017 tarihli ve 30001 sayılı Resmî..
BABAMIN ODUNCULUĞUNUN SON GÜNÜ

BABAMIN ODUNCULUĞUNUN SON GÜNÜ

Orta okulda okuduğum dönemlerde falan sobamız yoktu. Isınmak için ocak ta odun yakıyoruz. Bu ocak aynı zamanda yemek pişirmek için de kullanılıyor. Babam oduncu olduğu için yakacak sıkıntımız hiç olmadı...